Çukurovalılar yabancı dil öğreniyor

Çukurovalılar yabancı dil öğreniyor

Çukurovalılar yabancı dil öğreniyor

Çukurovalılar yabancı dil öğreniyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediyesi Tesisler Müdürlüğü, her yaştan vatandaşın yararlanabileceği Almanca ve İngilizce dil eğitimlerinin verildiği kurslar başlattı. 
Çukurova Belediyesi’nden, ilçede yaşayan vatandaşlara büyük eğitim hizmeti. Cepleri yakan yabancı dil eğitim kurslarından faydalanamayan vatandaşların derdine çare olmaya çalışan Başkan Soner Çetin, evrensel dillerin başında gelen ve büyük talep gören İngilizce ve Almanca için ücretsiz kurs açtı. Tesisler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklığıyla hayata geçirilen projede, A1 ve A2 düzeyinde eğitimler veriliyor.  Çukurova Belediyesi Güzelyalı Toplum Merkezi’nde verilen İngilizce dil kursuna katılan vatandaşlar, belediyenin bu hizmeti sayesinde paralarının ceplerinde kaldığını, kaliteli eğitimi konforlu salonlarda aldıklarını belirtti. İngilizce dil kursunu veren Nasim Kır, gramer ve telaffuz eğitimleri verdiklerini, kursiyerlerin çalışmalardan mutlu bir şekilde ayrıldıklarını söyleyerek, kendilerini rahatça ifade edecek yeteneklere kavuşturduklarını açıkladı. Yüzüncüyıl Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı salonlarında verilen Almanca dil kursuna katılan Çukurovalılar, hayallerine bir adım daha yaklaşmanın keyfini yaşadıklarını, pahalı kurslar yerine Çukurova Belediyesi’nin bu hizmetinden kolayca faydalandıklarını anlattı. Almanca dil eğitimini veren Melek Rençber, gençlerin yanı sıra özellikle orta yaşlı vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını anlatarak, kursların dolu geçtiğini, iki ayrı sınıf açmak zorunda kaldıklarını söyledi. 
'ÇAĞDAŞ BİR ÇUKUORVA İÇİN YABANCI DİL BİLMEYEN KALMASIN İSTİYORUZ'
Hobi ve mesleki alanlarda 30’a yakın branşta kurslar düzenlediklerini hatırlatan Belediye Başkanı Soner Çetin, tüm bu çalışmalar hakkında bilgi almak ve faydalanmak isteyen Çukurovalıların Tesisler Müdürlüğü’nü arayarak bilgi alabileceğini belirtti. Çukurovalıların taleplerine her zaman cevap vermeye çalıştıklarını söyleyen Soner Çetin, “Dil bilmek her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Yabancı dil iş dünyasının olmazsa olmazlarından. Ücretsiz verdiğimiz Almanca ve İngilizce kurslarımıza her yaştan çok sayıda başvuru alıyoruz. Dünyanın hemen her yerinde konuşulan evrensel bir dil olan İngilizce ve Almanca, bireylerin mesleki ve kişisel hedefleri için oldukça gereklidir. Bu lisanları bilerek hayatınızda birçok kapıyı aralayabilirsiniz. Size katacağı tüm fayda ve imkanlar için bu dili öğrenmek için bir adım atın” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber