Kılıçdaroğlu’ndan SEYTİM’e ve Sanat Evi’ne tam not

Kılıçdaroğlu’ndan SEYTİM’e ve Sanat Evi’ne tam not

Kılıçdaroğlu’ndan SEYTİM’e ve Sanat Evi’ne tam not

Kılıçdaroğlu’ndan SEYTİM’e ve Sanat Evi’ne tam not

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ADANA,(DHA)- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi etkinliğe katılmak üzere geldiği Adana’da, Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM) ile Seyhan Sanat Evi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, SEYTİM ve Sanat Evi’nin çalışmalarını takdirle karşılarken Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Kılıçdaroğlu’na ilgisi ve değerli yorumlarından dolayı teşekkür etti.
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin de eşlik ettiği ziyarette, SEYTİM öğrencisi “Bizim 2020 yılında TEKNOFEST'te birinci olan roket takımımızın giydiği mont. Size de manası büyük olduğu için armağan etmek istedik" diyerek birincilik kazanan takımın montunu Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na armağan etti.
ROKETİ İMZALADI
Kılıçdaroğlu, Havacılık ve Uzay Araçları Tasarım Atölyesi’nde bulunan ve TEKNOFEST’te  birincilik kazanan roketin üzerine imzasını da attı.
BİLGE 01’İ İNCELEDİ
Başkan Akif Kemal Akay, SEYTİM’de üretilen standart orta-alt segment bir bilgisayardan yaklaşık 10 kat küçük kasası olmasına rağmen aynı işlem gücünü sunan, eşdeğerlerinden çok daha düşük maliyetli ve bir cep telefonundan biraz daha büyük boyutuyla avuç içine sığabilen “Bilge01” adlı bilgisayarın özelliklerini Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na anlattı.
VR GÖZLÜKLE VİDEO İZLEDİ
Sanal Gerçeklik Stüdyonda VR gözlük takarak, Dijital İçerik Atölyesi’nde üretilen ve kendi konuşmasının da yer aldığı videoyu izleyen Kılıçdaroğlu, Süper Lig kulüplerinin de faaliyet gösterdiği ve geleceğin spor dalı olarak gösterilen e-spor faaliyetlerinin yürütüldüğü alan ile dijital içerik atölyesi ile laboratuvar ve diğer atölyelerdeki çalışmaları yerinde inceledi.
SANAT EVİ’NDE KADINLARI SELAMLADI
Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra Seyhan Sanat Evi’nde kadınların el emeği ile göz nuru dökerek ürettiği ürünleri inceledi.  Her biri sanat eserinden farksız ürünler için “Bunları siz mi yaptınız” diye sorarak beğenisini dile getiren Kılıçdaroğlu, atölyede çalışan kadınları selamlayıp “Kolay gelsin. Güzel şeyler yapıyorsunuz” diyerek kutladı.
AKAY: GENEL BAŞKANIMIZA İLGİSİ VE DEĞERLİ YORUMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
Başkan Akif Kemal Akay, SEYTİM’de üretilen projeleri, çocuklara ve gençlere özel sunulan hizmetleri, e-spor alanında gösterilen faaliyetleri ve Sanat Evi’nin çalışmaları inceleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na gösterdiği ilgi ve değerli yorumları için teşekkür etti. Akay, “Geleceğimizin anahtarının gençlerimiz olduğunu biliyor ve onlar için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edecek ve bilgili, bilinçli gençler yetiştirmek için üzerimize düşen her şeyi yapacağız” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber