Seyhan Belediyesi Bilgi Evi açıldı

Seyhan Belediyesi Bilgi Evi açıldı
Seyhan Belediyesi Bilgi Evi açıldı

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi tarafından Yeşilyurt Mahalle Merkezi’nde gençlerin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Bilgi Evi’nin açılışı yapıldı.
Yeşilyurt Mahalle Merkezi’nde hizmete başlayan Bilgi Evi’nin açılışını, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Ayhan Barut ve Orhan Sümer, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ile muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlar gerçekleştirdi.
Pandemi önlemlerine dikkat dilerek gerçekleştirilen açılış töreninde CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Ayhan Barut ve Orhan Sümer, Bilgi Evi’nin hayırlı olmasını dileyerek selamlama konuşması yaptı. Daha sonra söz alan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Bilgi Evi’nin isminin de içeriğinin de çok güzel olduğunu belirtti. Başkan Çetin “Hepimizin peşinde olduğu bir Z kuşağı var. Onlara ulaşmak için ne yapabiliriz diye çalışıyoruz. Bu gibi projeler bu nedenle de çok değerli. Burada gençlerimiz aydınlanacaktır” dedi.
YARIM KALAN PROJELERİ TAMAMLAYIP AÇILIŞINI YAPIYORUZ
Daha sonra söz alan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, göreve gelmelerinin hemen ardından, önceliklerinin Zeydan Karalar döneminde başlayan, temeli atılan projeleri tamamlanarak halkın kullanımına sunmak olduğunu dile getirdiklerini anımsattı. Bu projelerden bir iki tanesi dışında hemen hemen hepsinin tamamlandığını dile getiren Başkan Akay, “Kamuda devamlılık esastır. Biz de Zeydan Karalar döneminde başlayan ancak Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu için yarım kalan projelerin büyük bölümünü tamamladık. Ancak pandemi önlemleri nedeniyle açılışları yapamadık. Geldiğimiz noktada pandeminin uzun süreceği görülüyor. Hepimizin pandemi önlemleri ile yaşamaya alışması gerekiyor. Bugün de maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak Yeşilyurt Mahallesi Bilgi Evi'ni açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
AMAÇ ÖĞRENCİLERİMİZİN BİLGİYE KOLAY ULAŞMASINI SAĞLAMAK
Her zaman halkın ve muhtarların görüşlerine başvurduklarını hatırlatan Başkan Akif Kemal Akay, şöyle devam etti:
“Yeşilyurt Mahalle evinde, taziye evi olarak kullanılan bina ile ilgili Mahalle Muhtarımız Günay Şahin halkla istişare ederek talebini bize bildirdi. Yaptığımız değerlendirmede taziye evi yerine binayı günün teknolojik şartlarına da uygun şekilde yenileyerek Bilgi Evi’ne dönüştürdük. Bilgi Evi’nde, yeterince imkan bulamayan öğrencilerimize daha çok imkan sunarak bilgiye kolay ulaşım imkanı sağladık. Gençler,  varsa taşınabilir bilgisayarlarını getirerek sessiz bir ortamda bilgiye kolay ulaşımı olan ve arkadaşlarıyla birlikte ders çalışabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim projesi EBA üzerinden eğitim görmesi gereken ancak evinde bilgisayarı ya da interneti olmayan veya aynı evde birden fazla kardeşi okula giden çocuklarımızın da Bilgi Evi’ndeki bilgisayarlar aracılığıyla derslerini takip edebilmelerine imkan sunduk. Amacımız öğrencilerimizin rahat çalışma imkanlarına kavuşmasıdır. “
HEM KLASİK, HEM DE E- KÜTÜPHANE İLE KÜTÜPHANELERİ BÜTÜNLEŞTİRİYORUZ
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Bilgi Evleri’nin inovasyon merkezi olmasının yanı sıra toplumdaki kuşak farklılığından dolayı oluşan sorunların çözümüne katkı sunmasını da amaçladıklarını söyledi. Başkan Akay şunları söyledi:
“Bilgi evleriyle bir taraftan bilgiye ulaşım sağlarken bir taraftan da yeni bilgi ve bilgiye ulaşmada yeni yöntemleri sunmaya gayret edeceğiz. Bu amaçla ilerleyen zamanda bilgi evlerini,  bir inovasyon merkezi bir buluşma merkezi olarak yeni kuşaklara sunmayı planlıyoruz. Diğer hedefimiz ise genel kütüphane kurmak. Mahallelerde de bu kütüphanelerin şubesi tarzında birimleri bilgi evlerinde kurulacak. Burada klasik kütüphaneler ile sanal kütüphaneleri bütünleştirmeyi, bilgiye ulaşımı kolaylaştırmayı planlıyoruz.  Biz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için varız.”
Konuşmaların ardından Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, teknoloji sınıfında EBA üzerinden ders çalışan çocuklarla ilgilendi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS