Seyhan Halk Pazarı hizmete girdi

Seyhan Halk Pazarı hizmete girdi

Seyhan Halk Pazarı hizmete girdi

Seyhan Halk Pazarı hizmete girdi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın başta kooperatifler olmak üzere temel gıda ürünlerini; üreticiden tüketiciye ulaştırmak amacıyla planladığı Seyhan Halk Pazarı’nın ilki Yeşilyurt Mahallesi'nde hizmete girdi.
Kooperatifleri desteklemek ve halka daha kaliteli ürünü uygun fiyata sunabilmek amacıyla faaliyete geçen Seyhan Halk Pazarı, Yeşilyurt Mahallesi’nde vatandaşlara kapılarını açtı. Pazarı, ilk hizmet gününde ziyaret eden Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ürünleri inceledi ve çalışmaları takip etti. Başkan Akay, daha sonra pazarda alışveriş yaptı.
Projenin amacının kooperatif-birlik gibi yerel üreticileri desteklemek, ekonomik sıkıntı yaşayan tüketiciye uygun fiyatla ürünleri sunmak ve Adana ekonomisine bir nebze olsun canlılık katmak olduğunu ifade eden Başkan Akay “Bu amaçla alımları; kooperatifler, birlikler ve kamudan yapıyoruz. Belediye olarak imal ettiğimiz ürünleri de pazarda halkımıza sunuyoruz” dedi.
‘ÜRETENE DESTEK, TÜKETENE KOLAYLIK SAĞLIYORUZ’
Projenin çok yakın zamanda gelişeceğine inandığını aktaran Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay şöyle devam etti:
“Çok sayıda kooperatif olması nedeniyle pazarımızın daha da gelişeceğini düşünüyoruz. Özellikle kadınlarımızın ürettiği ürünler başta olmak üzere çok ciddi üretim mevcut. Bu potansiyeli kullanarak üretene destek, tüketiciye de kolaylık sağlamak istiyoruz. Üretici ile tüketiciyi buluşturduğumuz projeyi en üst seviyeye taşıdığımızda bu pazarı;  Adana ekonomisini bir nebze olsun canlandıran, üretene satış olanağı sağlayan, tüketicinin uygun fiyata ihtiyacını karşılayan bir kurum yapmış olacağız. Bunu gerçekleştireceğimize gönülden inanıyorum.”
BELEDİYE ÜRETİYOR, VATANDAŞA UCUZ FİYATA SUNULUYOR
“Seyhan Halk Pazarı’nda kozmetik ürünler hariç tüm ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor. Pazarda satışı gerçekleştirilen ürünlerin büyük bölümü üreticiden ilk elden alınıyor. Pazarda ayrıca Seyhan Belediyesin tarafından üretimi gerçekleştirilen bütçe dostu bulaşık deterjanı, ahşap temizleyici gibi genel temizlik ürünlerinin de satışı yapılıyor. Seyhan Halk Pazarı, haftanın 7 günü saat 08.30  - 20.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber