hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali sona erdi

  Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali sona erdi
  expand

  Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali sona erdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediyesi'nin bu yıl 5'incisini gerçekleştirdiği Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali, Metin Uca gösterisiyle sona erdi.
  25 Kasım'daki törenle açılışı yapılan festivale yurt dışından ve yurt içinden ünlü karikatüristler katıldı. Adanalı karikatüristlerin ev sahipliği yaptığı festivalde karikatür atölyelerinde genç karikatüristler ustalarla bir araya geldi ve onların deneyimlerinden faydalandı.
  Pandomim gösterileri, grafitti çizimleri ve ustalarla buluşma gibi etkinliklerle dolu dolu geçen ilk günün ardından festivalin ikinci günü de tam olarak beklentileri karşıladı. Kadir Doğruer, Halis Dokgöz ve İsmail Serdar Sayar'ın katıldığı karikatür söyleşisi, "Mizah Girmeyen Eve Doktor Girer" başlığı ile yapıldı. Günün ikinci söyleşisi ise "Yaşamım Çizgi Roman" adı altında gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Ümit Kireççi'nin yaptığı söyleşiye Ergün Gündüz ve Sefa Sofuoğlu konuşmacı olarak katıldı.
  Atölye çalışmalarının devam ettiği Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali'nin finali muhteşem oldu. Orhan Kemal Kültür Merkezindeki etkinliğin kapanış gösterisini ünlü gazeteci Metin Uca yaptı. "Bunu mu Demek İstedim" adlı gösteri, tamamen dolu salondaki izleyicilerden büyük beğeni topladı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay'la birlikte gösteriyi izledi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow