hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Karalar, Pozantı'da gündüz bakımevi açılışı yaptı

  Başkan Karalar, Pozantıda gündüz bakımevi açılışı yaptı
  expand

  Başkan Karalar, Pozantı'da gündüz bakımevi açılışı yaptı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  POZANTI(Adana),(DHA)- POZANTI’da gündüz bakımevinin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yarısı kız öğrenci olmak üzere, 300 kapasiteli öğrenci yurdu yapılacağını açıkladı. Başkan Karalar, arıtma tesisi temelinin de atılacağını duyurdu.
  Başkan Zeydan Karalar, Pozantı ilçesinde ilk olarak 11’inci Geleneksel Karakışlakçı Bal ve Çilek Festivali’nde üreticilerle ve bölge halkıyla buluştu. Ardından Yağlıtaş, Aşçıbekirli ve Ömerli kırsal mahallelerinde vatandaşla bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar, Pozantı Gündüz Bakımevi’nin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Zeydan Karalar çilek tarlalarında ve bal üretim tesisinde incelemelerde de bulundu.
  Pozantı’ya sık sık geldiğini, Adanalılar’a hizmet etmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkesini en çok sevenin, işini en iyi yapan olduğunu söylüyor. Biz de onun gösterdiği yolda çok çalışıyoruz. Allah’a şükürler olsun ki; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilip size hizmet etme imkanı buldum. Pozantı’ya da diğer ilçelere de önemli hizmetler yapıyoruz” dedi.
  Pozantı’da ve mahallelerinde milyonlarca çilek, lavanta, ceviz, domates fidesi, ilaç, gübre, aşı, biyolojik mücadele için materyal, seyyar kesimhane, güneş paneli, pandemide nakdi yardım gibi üreticiyi doğrudan ilgilendiren destekler verdiklerini açıklayan, yeni desteklerle birlikte üreticinin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, belediyeyi adeta bir mucize gerçekleştirerek çalışabilir hale getirdiklerini söyledi. Büyük hizmetleri borçlanmadan yapabilecek durumu oluşturduklarını kaydeden Başkan Zeydan Karalar, Millet İttifakı iktidarında çok daha fazla hizmet edebilir hale geleceklerini açıkladı.
  ‘KADINLAR GÜÇLÜYSE TÜRKİYE GÜÇLÜDÜR’
  Kadınların her açıdan güçlü olmasının Türkiye’nin daha güçlü olması anlamına geldiğini bildiren Başkan Zeydan Karalar, hizmet ederken buna önem verdiklerinin altını çizdi. Zeydan Karalar, Millet İttifakı’nda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çok daha fazla hizmet verebilecek duruma geleceğini, eksiklerin, ihtiyaçların daha büyük oranda giderileceğini anlatarak, halka oy hesabına göre hizmet götürmediklerinin de ortada olduğunu söyledi. Adana’nın dört bir yanındaki mahallelere seçimden seçime giden bir yönetici olmadığını belirten Başkan Zeydan Karalar, halkın parasını doğru ve dürüst kullanarak çalışmaya devam ettiklerini açıkladı.
  300 KAPASİTELİ YURT YAPILACAK
  Pozantı Gündüz Bakımevi’nin açılışını da yapan Başkan Zeydan Karalar, törende halka hitap etti. Pozantı’da öğrenim gören üniversite öğrencileri için kız yurdu açıldığını hatırlatan, yarısı kız öğrencilere yönelik olmak üzere 300 öğrenci kapasiteli bir yurt daha açacaklarını müjdeleyen Başkan Zeydan Karalar, annelerin gönül rahatlığı ile çalışabilmesi için de Gündüz Bakımevi yaptıklarını vurguladı.  Ucuz ve güvenli kreş hizmetinin kadınlar için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Zeydan Karalar, kreşte Atatürkçü nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını altını çizdi. Çocukları Atatürkçü yetiştirmenin asla siyaset yapmak anlamına gelmediğini bildiren Başkan Zeydan Karalar, “Mustafa Kemal Atatürk, laik-demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu ve kurtarıcısıdır, ülkemizin ebedi önderi, lideridir. Biz de Ulu Önder Atatürk’ün izindeyiz ve izinde olmaya devam edeceğiz. Biz Atatürk’ün dediği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştireceğiz” diye konuştu.
  Pozantı’ya önemli hizmetler yapıldığını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, kış mevsiminde 20 bin, yaz mevsiminde 200 bin nüfuslu bir ilçede arıtma bulunmamasının kabul edilemez olduğunu, ama bu eksiği gidereceklerini duyurdu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow