hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Karalar Tufanbeyli’de üreticiye mobil güneş enerjisi paneli dağıttı

  Başkan Karalar Tufanbeyli’de üreticiye mobil güneş enerjisi paneli dağıttı
  expand

  Başkan Karalar Tufanbeyli’de üreticiye mobil güneş enerjisi paneli dağıttı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Kozan’ın ardından Tufanbeyli ilçesinde de esnafla, muhtarlarla buluşup, sorun dinleyerek çözüm önerilerini konuştu. Karalar, üreticiye mobil güneş enerjisi paneli dağıttı.
  Tufanbeyli’de Bozgüney, Kayarcık, Çatalçam ve Doğanbeyli köylerini ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar’ı bölge halkı karşıladı. Tufanbeyli ilçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Başkan Zeydan Karalar, ilçede görev yapan muhtarlarla da bir araya geldi, mahalle ve köylerin sorunlarını, muhtarların talep ve önerilerini ilk ağızdan dinledi, yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi. Köylerde halkla son derece samimi bir ortamda buluşan Başkan Zeydan Karalar, şu ana kadar yapılan hizmetleri çoğaltacaklarını, belediyenin gün geçtikçe daha iyi hale gelen mali yapısıyla, hizmet sayısının ve kalitesinin artacağını, sorunların çözülüp, ihtiyaçların giderileceğini belirtti. 
  Öte yandan Tufanbeyli’de koyun, keçi ve arı yetiştiricilerine güneş enerjisi paneli dağıtımı gerçekleştirildi. 2022 yılında ilçelerde 1250 adet mobil güneş enerjisi paneli desteği sağladıklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, önceki yıl yapılan 500 adet güneş enerjisi paneli desteğinin ardından, mobil güneş enerjisi paneli ile buluşturulan üretici sayısının artırıldığını açıkladı. 
  Kırsalda bir yandan su, yol ve diğer belediye hizmetlerinin aralıksız verildiğini, yanı sıra üreticinin desteklenmesine yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, insanların yaşadıkları yerde ekonomik olarak güçlenip mutlu olmasını sağlamaya yönelik çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow