hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gölbaşı Belediyesi'nde işçilere 3 bin 300 TL promosyon

  Gölbaşı Belediyesinde işçilere 3 bin 300 TL promosyon
  expand

  Gölbaşı Belediyesi'nde işçilere 3 bin 300 TL promosyon

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI(Ankara), (DHA)- GÖLBAŞI Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, işçilere 3 bin 300 TL promosyon desteği vereceklerini açıkladı. 
  Yeni yıl öncesi Gölbaşı Belediyesi'nde çalışan en düşük işçi maaşını 3 bin 325 TL'ye yükselten ve 6 aylık maaş farklarını ödeyen Başkan Şimşek, salgın süreci nedeniyle zor günlerden geçen işçiye bir müjdeli haber daha verdi. Başkan Şimşek, işçilerinin maaş promosyon ihalesinin sonuçlandığını ve maaş promosyonlarının, ihaleyi kazanan banka tarafından Kurban Bayramı öncesi Temmuz ayı itibarıyla çalışanların hesaplarına yatırılacağını belirtti. Başkan Şimşek, "2020 yılında biliyorsunuz ki salgın ile karşı karşıya kaldık. Hem öğrencilerimiz hem vatandaşlarımız hem esnafımız kısacası herkes etkilendi. Biz de bu süreçte çalışmalarımızı devam ettirdik. Vatandaşlarımızı ve esnafımızı nasıl rahat ettirir nasıl yardımcı olabiliriz diyerek strateji geliştirdik. Bankalar ile yıllık promosyon ihaleleri yapılır. Geçmişte yapılan anlaşmaların yaklaşık 10 kat fazlasını yaptık. Hem belediyemiz kazandı hem de çalışanlarımız. Bu almış olduğumuz promosyonları 872 tane personelimizin her birine 3 bin 300 TL olarak teslim edeceğiz. İşçi kardeşlerimizin 3 bin 300 lira promosyon ödemesi temmuz ayı itibarıyla yapılacak. Bu sayede Kurban Bayramı öncesinde personelimize önemli bir destek sağlamış olacağız. Çalışanımızın vatandaşımızın yanındayız. Çalışanlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun. Allah güzel günlerde, sağlıkla harcamayı nasip etsin" dedi.
  Ayrıca belediye çalışanlarına teşekkür eden Şimşek, "Gerekirse projelerimizden vazgeçeriz ama esnafımızdan, vatandaşımızdan asla vazgeçmeyiz' diyerek sağladığımız 1000 TL nakdi yardımla 1500 esnafımızın bir nebze de olsa yaralarını sardık. En düşük işçi maaşımızı verdiğimiz sözü tutarak 3 bin 325 TL yaptık, 6 aylık maaş farklarını yatırdık. Bizler sizlerle güçlü sizlerle umutluyuz. İnşallah daha güzel günlerde daha güzel müjdelerimizle yüzünüzü güldürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
  Personel ile bir araya gelen Başkan Şimşek'e işçiler de teşekkürlerini iletti. 
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow