hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Ertürk'ün mezuniyet heyecanı

  Başkan Ertürkün mezuniyet heyecanı
  expand

  Başkan Ertürk'ün mezuniyet heyecanı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ANKARA, (DHA)- KAHRAMANKAZAN Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İkinci kez üniversiteden mezun olmanın heyecanını yaşayan Ertürk, diplomasını Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal'ın elinden aldı. 
  2004 yerel seçimlerinde 'Türkiye’nin en genç belediye başkanı' unvanını da alarak 34 yaşında belediye başkanı seçilen ve 3 dönem üst üste aynı görevi sürdüren Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ikinci kez mezuniyet heyecanı yaşadı. Başkan Ertürk, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Başkan Ertürk mezuniyet diplomasını Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal’ın elinden aldı. Ertürk'ü bu mutlu gününde, aynı üniversite ve bölümden iki yıl önce mezun olan kızı Vildan Ertürk de yalnız bırakmadı.
  İKİNCİ KEZ YÜKSEK LİSANSA BAŞLADI
  ABD'deki Preston Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Lokman Ertürk, yüksek lisans eğitimini ise yine ABD'deki St.Clements Üniversitesi'nde siyaset bilimi üzerine yapmıştı. Başkan Ertürk böylece ikinci kez lisans programı mezuniyeti heyecanını yaşamış oldu. Başkan Ertürk ayrıca, Başkent Üniversitesi Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başladı.
  TEŞEKKÜR ETTİ
  Başkan Ertürk, 49 yıllık yaşamı boyunca her zaman eğitim öğretimle iç içe olduğunu belirterek, belediye başkanlığı öncesinde ve süresince yer aldığı çalışmalar ile yaptığı hizmetlerle bu alanda her zaman farkındalık yaratmaya çalıştığını söyledi. 'Öğrenmenin yaşı yoktur' anlayışına inandığını ifade eden Ertürk, şöyle konuştu: "İkinci kez bir lisans programından mezun olmanın heyecanını yaşıyorum. Böylece 25 yıllık bir hayalim daha gerçek oldu. İki yıl önce kızım Vildan da aynı okul ve aynı bölümden mezun olmuştu. Kızımla aynı okulu bitirmek de benim ayrı bir övünç kaynağı. Prof. Dr. Mehmet Haberal, rektörümüz Prof. Dr. Ali Haberal'a, dekanımız Prof. Dr. Adnan Tepecik'e ile Prof. Dr. Serap Buyurgan ve Dr. Öğretim Üyesi Eylem Tataroğlu hocalarım başta olmak üzere tüm hocalarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca yine Başkent Üniversitesi'nde Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimine başlamanın da heyecanını yaşıyorum. Kızım Vildan da yüksek lisans eğitimini bitirmek üzere, bu nedenle aramızda tatlı bir rekabet yaşanacak. 15 yıllık belediye başkanlığım süresince Kahramankazan'da eğitim alanında önemli hizmetlere imza attık. Bu hizmetlerimiz yalnızca ilçemizle sınırlı kalmayarak Türkiye’nin farklı noktalarında eğitime ilişkin çalışmalara imza attık. Bundan sonraki süreçte de yine eğitim öğretimle iç içe olacağım."

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow