hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kahramankazan'da '19 Mayıs' konferansı

  Kahramankazanda 19 Mayıs konferansı
  expand

  Kahramankazan'da '19 Mayıs' konferansı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hasan POLAT/KAHRAMANKAZAN (Ankara), (DHA)- ANKARA'nın Kahramankazan ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kahramankazan Belediyesi tarafından 'Bağımsızlığın İlk Adımı 19 Mayıs' konulu konferans düzenlendi.

  Ankara'da, Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi'nde tarihçi-yazar Sinan Meydan'ın anlatımı ile 'Bağımsızlığın İlk Adımı 19 Mayıs' konulu konferans düzenlendi. Konferansa Kahramankazan Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sinan Meydan, konferansta, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkışını anlatarak, "Bu mücadele Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının olağanüstü örgütleyiciliğiyle kazanılmış, zaferle noktalanmıştır. Dünyada yankı uyandırmış bu mücadelenin bir örneği, benzeri yoktur. Bu mücadele bütün dünyada emperyalizmin yenilebileceğini göstermiştir. Siyaset üstü bir mücadeledir. Onun için bunun kıymetini bilmek lazım" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konferansın ardından Belediye Başkanı Çırpanoğlu, Sinan Meydan'a köstekli saat ve Atatürk'ün Nutuk adlı eserini hediye etti. Vatandaşlar, konferansın ardından Atatürk fotoğraflarının bulunduğu sergiye gezerek, Sinan Meydan'a kitaplarını imzalattı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow