Öğrencilere skolyoz taraması yapıldı

Öğrencilere skolyoz taraması yapıldı
Öğrencilere skolyoz taraması yapıldı

 


ANTALYA (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi Ermenek Destek Eğitim Kurs Merkezi'nde Antalya Anadolu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Serdar Özyalçın tarafından öğrencilere skolyoz taraması yapıldı.


Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Rotary Toplum Birliği ve Falez Rotary etkinlikleri kapsamından Muratpaşa Belediyesi Ermenek Destek Eğitim Kurs Merkezi'nde, Antalya Anadolu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Serdar Özyalçın tarafından öğrencilere skolyoz taraması yapıldı. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen skolyoz taramasında Dr. Özyalçın, yapmış oldukları skolyoz taramasıyla bir farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.


Skolyoz tedavisinde erken tanının çok önemli olduğunu belirten Op. Dr. Serdar Özyalçın, “Skolyoz birçok kişi tarafından önemsenmemekte ve gözden kaçmaktadır. Ciddiye alınması gereken bir hastalık olduğunu düşünüyoruz. Erkenden fark edilirse tedavi süreci de kolaylaşıyor. Basit fizik tedavi hareketleriyle sağlıklı bir omurgaya sahip olabiliriz. İşte bu bağlamda bugün burada olmak, çocuklarımızda skolyoz taraması yapmak bizim için büyük önem taşımaktadır" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS