Çamlıdere’de Bahar Şenliği düzenlendi

Çamlıdere’de Bahar Şenliği düzenlendi
Çamlıdere’de Bahar Şenliği düzenlendi

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi ve Çamlıdere Bayındır Mahallesi Derneği işbirliğinde Bahar Şenliği düzenlendi.

Dernek Başkanı Ahmet Şafak’ın ev sahipliğinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen şenliğe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan şenlik, Çamalıdereli sanatçıların konserleri, yarışmalar, eğlence programları ve ağalık seçimleri ile devam etti. Gün boyu süren etkinliklerde Çamlıdereliler doyasıya eğlendi.

Çamlıderelileri selamlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu festivaller birlik ve beraberliğimizin nişanesi, geçmişten geleceğe bir köprüdür. Ankara’mız için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, “Birliğimiz, beraberliğimiz, yöresel kültürlerimizin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması, ekonominin canlanması açısından festivaller büyük önem arz ediyor. Bu günler anıların tazelendiği, kardeşliğin pekiştirildiği günlerdir ve bizlerin bu buluşmalara her zamankinden çok ihtiyacımız var” dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS