Yenimahalle'de ilaçlama çalışmaları sürüyor

Yenimahalle'de ilaçlama çalışmaları sürüyor
Yenimahalle'de ilaçlama çalışmaları sürüyor

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan yaz aylarında artan sıcaklıkla birlikte ortaya çıkan sinek, böcek ve haşerelerin yok edilmesi için çalışma başlattı.

İlçe genelinde bulunan müstakil evlerin yoğunlukta olduğu mahallelerde, yeşil alanlarda, parklarda, kamu kurumlarının çevresinde, haşere ve böcek türlerinin çoğalma ihtimali olan birçok alanda ilaçlama ve temizlik faaliyetlerini yürüten ekipler, ilçe sakinlerinin keyifli bir yaz dönemi geçirebilmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı biyosidal ilaçlar kullanarak, 7 adet soğuk sisleme makinası (ULV) ile ilçe genelinde sinek, böcek ve haşere türlerinin yaygınlaşmasını engellemek, halk sağlığına tehdit olabilecek sorunların önüne geçebilmek için her gün cadde, sokak ve yeşil alanlarda hummalı bir çalışma yapıyor. İlçe genelinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda binaların kömürlük, bodrum, sığınak, garaj ve depo gibi ortak kullanım alanlarında fare ve böcek ilaçlaması da ücretsiz olarak yapılıyor. İlaçlama talep eden vatandaşlar Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü 0312 278 75 16 numaralı telefondan arayarak randevu ve bilgi alabilir.

'VATANDAŞIN SAĞLIĞI HER ZAMAN İLK SIRADADIR'

Yenimahalle’de vatandaşın sağlığının ilk sırada yer aldığını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Personelimiz, vatandaş yaz aylarında sıkıntı çekmesin, huzurlu ve mutlu bir yaz dönemi geçirsin diye aralıksız olarak temizlik ve ilaçlama faaliyetlerine devam ediyor. Yaz aylarında atılan çöp miktarının artması, haşere, sinek ve böcek sayılarının çoğalmasına sebep olmaktadır. Özellikle bu dönem de temiz ve haşeresiz bir Yenimahalle için ekiplerimiz durmadan çalışmaya devam edecek. İlçe sakinlerimiz çöplerini atarken biraz daha dikkatli olmalı, çöpler poşetlenmiş olarak atılmalı, çöp konteynerlerinin kapakları kapalı tutulmalıdır. Yenimahalleli vatandaşların huzuru ve mutluluğu için dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS