Yenimahalle'den deprem bölgesine yardım kampanyası

Yenimahalle'den deprem bölgesine yardım kampanyası
Yenimahalle'den deprem bölgesine yardım kampanyası

ANKARA, (DHA)- ELAZIĞ'da meydana gelen 6,8’lik depremin ardından Yenimahalle Belediyesi ilçe genelinde yardım kampanyası başlattı.

Yenimahalle Belediyesi’nin depremin ardından yayımladığı 'Yenimahalle Belediyesi olarak depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasına yardımcı olabilmek amacıyla ilk andan beri teyakkuz halindeyiz. Siz de bölgeye bağışlamak istediğiniz ihtiyaç malzemeleri için çağrı merkezimizle (444 93 64) görüşebilirsiniz' mesajı üzerine çağrı merkezine destek telefonları yağdı. Vatandaşlar evlerinden topladıkları battaniye, kıyafet, gıda malzemesi, elektrikli ısıtıcı gibi birçok insani ihtiyaç malzemesini belediye garajına taşımaya başladı. Ekipler tarafından yeniden paketlenecek olan yardımlar ile eksikler de belediye tarafından tamamlanarak bölgeye gönderilecek.

BAŞKAN YAŞAR, ELAZIĞ YOLCUSU

Yenimahalle yardım konvoyunun Perşembe günü yola çıkması kararlaştırıldı. İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Encümen Üyesi Başkanı olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da bölgede temaslarda bulunmak ve TBB toplantısına katılmak üzere Elazığ'a gidiyor. Encümen toplantısının Elazığ’da yapılması kararının ardından Elazığ’a gidecek olan Başkan Yaşar, "Deprem bölgesi olan ülkemizde yaşadığımız bu acıların en aza indirilmesi, alınması gereken önlemler konusunda biz belediye başkanları da sorumluyuz. Bu elim olay hepimizin başına gelebilir.  Bu nedenle hem Elazığlı kardeşlerimizle dayanışmak hem de eksiklerini yerinde görerek yardımlarımızı ona göre yapmamız için bölgeye gitmemiz çok önemli. Uzaktan dayanışmak yerine yakınlaşmak, acılarını ve sıkıntılarını paylaşmak, kötü gün dostu olmak için gidiyoruz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS