{$ day.Temps.HighTemp $} °

30. Alanya Triatlon'u basın toplantısı yapıldı

30. Alanya Triatlon'u basın toplantısı yapıldı
30. Alanya Triatlon'u basın toplantısı yapıldı

 

ALANYA, (DHA)- ALANYA'da 29 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 30. Alanya Triatlon Yarışları basın toplantısı Alanya Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Organizasyonun 30. yılında 41 ülkeden 1000'e yakın sporcunun mücadele etmesi bekleniyor.

Toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Alanya Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Eşref Sarı ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve basın mensupları katıldı. Triatlon tanıtım videosu ile başlayan toplantıda; Türkiye Triatlon Federasyonu Yarış Direktörü Onur Şentürk tarafından teknik sunum gerçekleştirildi.

'SPORUN BAŞKENTİ ALANYAMIZDA TRİATLON GELENEĞİNE DEVAM EDECEĞİZ'

Organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluklarını aktaran Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Alanya'ya marka değeri katan, Alanya'nın eşsiz tarihi güzelliklerine, vizyonuna ve misyonuna katkı sağlayan bir organizasyonun 30. yılında hep birlikteyiz. Triatlon denilince gerek ülkemizde gerekse uluslararası alanda akla ilk Alanya geliyor. Dünyada bu etkinliği 30 yıldır aralıksız sürdüren ülkeler arasında sadece Almanya ve Türkiye var. Bunu da Alanya'mızda gerçekleştiriyoruz. 8 yıl önce aldığımız bayrağı en üst seviyeye taşımak için yerel yönetim, bölgemizdeki tüm kurumlar, federasyon ve sporcularla bu geleneği devam ettirmeye çalışıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

'TÜRKİYE'NİN EN GENİŞ KATILIMLI ETKİNLİĞİ OLACAK'

Gerçekleşecek organizasyonun Türkiye'de dış katılımın en yüksek orana ulaşacağı etkinliklerden birisi olacağını belirten Başkan Yücel, "Geçen yıl pandemiden dolayı etkinliklerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Görevimizin başında olduğumuz sürece bu etkinlikleri sürdüreceğiz. Çok fazla ülkeden rağbet olacağına inanıyoruz. Ülkemizdeki en çok dış kaynaklı katılımın olduğu etkinliklerden birisi olacak. Her zaman söylüyoruz, sporun başkenti Alanya. Benim tek arzum tüm Alanya bu etkinliğe sahip çıksın. Şimdiden katılım gösterecek, mücadele edecek tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum" diye konuştu.

'ALANYALILAR GİBİ GURURLUYUZ'

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, "Burada olmaktan mutluyuz ve Alanyalılar gibi gururluyuz. Triatletler yurt dışında Alanya'yı ülke zannediyorlar. Triatlon denilince akla Alanya geliyor. Alanya da triatlon her birimin içine işlemiş ve her şey tıkır tıkır işliyor. 41 ülkeden sporcu ve aile yakınları ile 2000-2500 kişi Alanya'da olacak. Spor turizmi açısından da oldukça güzel bir organizasyon. Kazasız, belasız, güzel bir organizasyon olmasını diliyorum. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

30. YILA ÖZEL NOSTAJİ TRIATLONU OLACAK

1991- 2000 yılları arasında Alanya'da yarışmış sporcular yeniden yarışacak. 90'lı yıllarda Alanya'da yarışmış olan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya'nın da aralarında bulunduğu yarışa birçok sporcu katılacak.

ANI FORMASI İMZALANDI

Toplantının ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya arasında 30. yıla özel anı forması imzalayıp birbirlerine hediye ettiler.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS