hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Antalya'daki oda ve borsalardan deprem bölgesine yardım eli

  Antalyadaki oda ve borsalardan deprem bölgesine yardım eli
  expand

  Antalya'daki oda ve borsalardan deprem bölgesine yardım eli

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  ANTALYA,(DHA) - MERKEZ üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde de ağır yıkıma neden olan deprem felaketinin ardından harekete geçen Antalya'daki oda ve borsalar ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi, yardım kampanyası başlattı.
  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Ticaret Borsası (ATB), Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO), Kumluca Ticaret Borsası (KTB) ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi koordinasyonunda başlatılan kampanya kapsamında, deprem bölgesindeki vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için yardım malzemeleri toplanacağı duyuruldu.
  GÖNDERİLECEK MALZEMELER
  ANFAŞ Antalya EXPO Center'da toplanarak afet bölgesine ulaştırılacak olan yardımlarda öncelikle kabul edilecek malzemeler belirlendi. Yardımda bulunmak isteyenler, eldiven, mont, bere, çocuk mont ve kışlık giysi, tüplü katalitik soba, yatak battaniye, powerbank, gıda kolisi, çocuk bezi, çocuk maması, hijyenik ped, temizlik ve hijyen malzemelerini ANFAŞ EXPO Center'a ulaştırabilecek. Yardımda ikinci el ve kullanılmış malzemenin kabul edilmeyeceği vurgulandı.
  Kampanyaya destek vermek isteyenlerin, 'DEPREM' yazıp 1866'ya SMS göndererek ya da AFAD'ın resmi web sitesinde bulunan hesap numaralarına nakdi yardımda bulunabilecekleri kaydedildi.
  BAŞKANLARDAN ÇAĞRI: YARALARI BİRLİKTE SARALIM
  ATSO ve OSB Başkanı Ali Bahar, depremin yarattığı yıkım ve can kaybının her geçen dakika ağırlaştığını belirterek, bölgedeki depremzedelerin yaralarının sarılması gerektiğini kaydetti. Antalya oda ve borsalar olarak birlikte hareket ederek bölgenin acil ihtiyaçları için yardım kampanyası başlattıklarını belirten Bahar, herkesi kampanyaya katkı koymaya davet etti. ATB Başkanı Ali Çandır, Türkiye'nin deprem gerçeğiyle bir kere daha en ağır şekilde yüzleştiğini belirterek, felaketin yaralarının birlikte sarılabileceğini kaydetti. Çandır, bölgenin ihtiyaçları belirlenerek başlattıkları kampanyada toplanacak malzemelerin en kısa sürede depremzedelere ulaştırılacağını söyledi. KUTSO Başkanı Fahri Özen, ağır yıkıma ve çok sayıda can kaybına neden depremin yaralarını sarmak için bütün imkanları seferber edeceklerini söylerken, bağış çağrısında bulundu. KTB Başkanı Fatih Durdaş da, kış şartlarında yaşanan depremin ardından depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda kampanya başlattıklarını belirterek, vatandaşları kampanyaya destek olmaya çağırdı.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow