AŞT 'İstibdat Kumpanyası' ile perdelerini açacak

AŞT 'İstibdat Kumpanyası' ile perdelerini açacak
AŞT 'İstibdat Kumpanyası' ile perdelerini açacak

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT), perdelerini 26 Ocak'ta 'İstibdat Kumpanyası' oyunu ile açacak. Cam Piramit'teki provaları ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, oyunculara başarılar diledi.


Yeni oyuncularla kadrosunu güçlendiren AŞT, bu sezon sahneleyeceği ilk oyun olan 'İstibdat Kumpanyası'nın çalışmalarına hızla devam ediyor. Mine Tüzen Tüfekçioğlu'nun yönettiği oyunun 26 Ocak'ta seyirciyle buluşması hedefleniyor. Mine Tüzen Tüfekçi yönetiminde çalışmalarına Cam Piramit Meltem Salonu'nda devam eden AŞT oyuncularını, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer ziyaret etti. Provaları izleyen Tuncer, oyuncularla tek tek selamlaşarak yeni sezonda başarılar diledi.


'EKİBİMİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ'


Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in AŞT ekibine selam ve sevgilerini ilettiğini ifade eden Cansel Tuncer, “Yeni sezonu inşallah hep birlikte açacağız. Size güveniyoruz. Çok güzel oyunlar sergileyeceğinize inanıyoruz. Tiyatromuza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Çünkü tiyatro, kültür, sanat bizim için çok önemli. Antalya'da kültür-sanatla ilgilenen herkesi sizlerle buluşturmak istiyoruz" dedi.


'KADINLARIN GÜCÜNE İNANIYORUZ'


Yönetmen Mine Tüzen Tüfekçioğlu'nun AŞT için büyük bir güç olduğunu belirten AŞT Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Avkıran da “Mine Hanım, İstanbul Devlet Tiyatrosu geleneğinden hem bize destek olmak hem de oyunumuzu yönetmek için burada. Oyuncu seçmelerimizde yalnızca bir jüri değildi. Mine Hanım yöneteceği oyunu için oyuncuları da kendisi seçti. Antalya için çok önemli bir kişidir. 1993-2000 yılları arasında Antalya Devlet Tiyatrosunda rahmetli eşi ile beraber çok güzel ürünler verdi. Yeni dönemde kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. İlk oyunumuzun yönetmeni kadın. Bir sonraki oyunumuzun yönetmeni de kadın olacak. Kadınların gücüne inanıyoruz" diye konuştu.


Yönetmen Tüfekçioğlu ise “Antalya benim için çok özel bir şehir. Kızımız burada doğdu. Antalyalı tiyatro severleri çok güzel bir oyunla buluşturacağız. Yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu ekibin elimden geldiğince her zaman yanındayım" dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS