Başkan Böcek: Alanyaspor tesislerini yapacağız

Başkan Böcek: Alanyaspor tesislerini yapacağız
Başkan Böcek: Alanyaspor tesislerini yapacağız

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya'da Aysultan Kadınlar Plajı ile ilgili, "Tahsis süresinin uzatılmasıyla ilgili yaptımız talebe olumlu cevap gelmesi halinde hizmete açacağız" dedi, Alanyaspor tesislerini yapacaklarını da söyledi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya'da bir dizi temaslarda bulundu. Böcek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret etti, işbirliği içinde gerçekleştirilecek proje ve hizmetlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Geçen süre içerisinden her zaman birbirimize destek olmaya çalıştık. Alt belediye üst belediye olarak birbirimizin yükünü almaya çalıştık. Alanya'ya verdiğiniz önemden dolayı teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar. Yerel yönetimdeki tasarruflarınız ve uygulamalarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.


MAHMUZ İÇİN ORTAK ÇALIŞTAY


Başkan Böcek, Alanya'da STK'lar ve turizm sektörü ile toplantılar yaptıklarını, sorunları masaya yatırdıklarını söyledi. Toplantılarda kıyı erozyonu nedeniyle Alanya sahillerine yapılması gündemde olan mahmuz konusunun sıklıkla dile getirildiğini ifade eden Başkan Böcek, bu konuda Alanya Belediyesi ile birlikte üniversitelerin de katıldığı ortak bir çalıştay yapma önerisi getirdi, "Ortak akılla bize ne görev düşerse Alanya'nın geleceği için gereğini yapmaya hazırız" diye konuştu.


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de Alanya sahillerinde bilimsel verilere dayalı bir erozyon olduğunu vurgulayarak, "Bunun için de ne gerekiyorsa yapmaya hazırız" ifadesini kullandı.


ALANYASPOR TESİSLERİ YAPILACAK


Başkan Muhittin Böcek, bölgesel yayın yapan televizyon kanallarını da ziyaret etti. Dim TV Ana Haber'de Ceren Şahin'in sorularını yanıtlayan Başkan Muhittin Böcek, Alanya'da yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Toplu ulaşım konusuna değinen Başkan Böcek, ilçenin doğusunda Alanya- Mahmutlar ve Kargıcak hatlarının birleştirilmesinin ardından vatandaştan olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek, ilçenin batısında da düzenleme yapacaklarını söyledi.


Alanyaspor Tesisleri ile ilgili de açıklama yapan Başkan Böcek, "Alanyaspor Tesisleri ile ilgili projeyi yapacağız. Berlin Fuarı'ndan sonra Alanyaspor için özel olarak yine geleceğim. Alanyaspor yöneticilerimizle beraber Alanyasporumuza neler yapabiliriz bunu ele alacağız" dedi.


TAHSİS TALEBİNE CEVAP BEKLENİYOR


Dim TV'deki yayının ardından Alanya Posta TV'de de Gaye Coşkun'un konuğu olan Başkan Böcek, Aysultan Kadınlar Plajı ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:


"Plajla ilgili tahsisi süresi dolmuştu. Sürenin uzatılması için yeniden talepte bulunduk ancak 7-8 ay olmasına rağmen elimize bir yazı ulaşmadı. Talebimize olumlu bir cevap gelmesi halinde Aysultan Kadınlar Plajını hizmete açacağız." 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS