Başkan Uysal, Bucaklılar gecesine katıldı

Başkan Uysal, Bucaklılar gecesine katıldı
Başkan Uysal, Bucaklılar gecesine katıldı

 


ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bucaklı işadamlarının gecesine katıldı.


Başkan Uysal, Bucaklı Genç İşadamları Kültür Dayanışma Derneği'nin Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlediği geleneksel 2'nci Salep Günü'ne katıldı. Gecede Başkan Uysal'a Dernek Başkanı Mehmet Ak'ın yanı sıra CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz eşlik etti. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan gece, açılış konuşmaları sonrası halk oyunları gösterisiyle devam etti.


Başkan Uysal, sivil toplum kuruluşlarının derneklerinin kent yaşamı için çok önemli olduğuna dikkat çekti. İleri, zenginleşmiş, organize olmuş milletlerin, dernekleri toplumun, ülkelerinin kalkınmasında değerlendirdiğini belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:


“Biz de derneklerde bir araya gelen insanlarla gurur duyuyoruz. Bir insan, kendi çıkarını, halini düşünür. İki insan, üç insan ve dördüncü, beşinciden sonra 'Memleketin durumu ne olacak, şehrimin, mahallemin, komşularımın durumu ne olacak?' demeye başlar. Dolayısıyla organize olmuş, topluluklar halinde kendi gücünü birleştirmiş insanlar her zaman çok faydalı olur. Her zaman genel kamu menfaatiyle hareket ederler. Hele işin içinde Yörük kültürü de varsa. Yörük kültüründe ortaklaşma, tasada kıvançta bir olmak, üretkenlik, cinsiyetler ve yaş kuşakları arası denge var."


Bucaklıların Antalya'nın ticaretinde, sosyal hayatında bir ağırlığı, farklı bir yaklaşımı olduğunu belirten Başkan Uysal, Bucaklı genç işadamlarını bir çatı altında buluşturan derneği, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri bünyesinde projeler yapmaya davet etti.


Başkan Uysal, konuşmasının ardından Antalya'da farklı iş kollarında faaliyet gösteren başarılı iş adamlarına plaketlerini takdim etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS