Hastanede film gibi tatbikat

Hastanede film gibi tatbikat

Hastanede film gibi tatbikat

Hastanede film gibi tatbikat

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Veli KÖKEN/DÖŞEMEALTI (Antalya), (DHA) - ANTALYA'nın Döşemealtı ilçesinde özel bir hastanede, hasta yakını tarafından rehin alınan bir sağlık çalışanını kurtarma tatbikatı yapıldı. Hastaneye gelen polis, silahlı saldırganı ikna edip gözaltına aldı. Olası panik yaşanmaması için hastanede tedavi gören hastalar bilgilendirildi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, saldırı olaylarına hazırlıklı ve tedbirli olmak amacıyla Antalya'da özel bir hastanede, silahla rehin alınan bir sağlık çalışanını kurtarma tatbikatı yapıldı. Döşemealtı ilçesindeki Özel Termessos Hastanesi'nde, 'kavga, taciz ve personele yönelik tehdit durumunda yapılacak işlemler ve olayın kayıt altına alınması amacı ile 2022 yılı saha tatbikatı' gerçekleştirdi. Hastanede, 'beyaz kod' (Sağlık çalışanına şiddet), 'gri kod' (Sağlık çalışanını silahla rehin alma) tatbikatı yapıldı. Sağlık çalışanlarının rol aldığı tatbikatta, senaryo gereği eşi doğum yapacak bir hasta yakını, tedavinin geç yapıldığını iddia ederek ebeyi rehin aldı. Hastane yönetimi 'beyaz kod', 'gri kod' verdi. Tatbikatta, temsili polis ekibi, ebeyi rehine alan saldırganı ikna etti. Yaklaşık 1 saat süren tatbikatta rol alan hastane çalışanları, profesyonel tiyatrocuları aratmadı. Bu arada hastanede tedavi gören hastalar ve yakınları, anonslarla rehine tatbikatı yapıldığı konusunda uyarıldı.

GÜVENLİ ORTAM

Tatbikat sonrası konuşan Hastane Başhekimi Op. Dr. Zafer Çanakçı, işleyişi değerlendirmek, eksiklikleri tespit etmek amacıyla yapılan tatbikatın başarıyla gerçekleştiğini söyledi. Başhekim Çanakçı, "Kavga, taciz ya da sağlık çalışanına tehdit gibi olayların hiçbir zaman yaşanmaması n büyük dileğimiz. Bizlerin amacı insanlarımıza yardım etmek, onları sağlığına kavuşturmak" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber