Duraliler planlaması çalışmaları sürüyor

Duraliler planlaması çalışmaları sürüyor
Duraliler planlaması çalışmaları sürüyor

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesi Duraliler Mahallesi'nde mahkeme kararı ile plansız kalan bölgenin imar sorununu çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. İmar planlama çalışmalarında gelinen son durum hakkında Duraliler halkına bilgi veren Başkan Muhittin Böcek, “Duraliler'de herkesin memnun olduğu bir planlamayı hayata geçirmek için büyük bir hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.


Duraliler'de Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen imar planlama çalışmalarını başından beri bölge sakinleri ile birlikte yürüten Başkan Muhittin Böcek, ilk iki ziyaretini arazide Duraliler halkı ile biraraya gelerek yapmış ve vatandaşın isteklerini dinleyerek yerinde incelemelerde bulunmuştu. Konuyla ilgili vatandaşlarla üçüncü kez bir araya gelen Başkan Böcek, bu defa Büyükşehir Belediyesi'nde konuk ettiği Duraliler sakinlerini teknik heyeti ile birlikte bilgilendirdi.


PLANLA İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ


Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen toplantıda Duraliler Mahallesi sakinlerine bölgenin imar planlarıyla ilgili bilgi verildi. Toplantıya Başkan Böcek, Genel Sekreter Yardımcısı Mimar Tuncay Sarıhan, Başkan Danışmanı Şehir Plancısı Alper Gökçay, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Hüsamettin Elmas, Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Mehmet Hacıarifoğlu, meclis üyeleri, bürokratlar ve Duraliler halkı katıldı.


BAŞKAN DANIŞMANI GÖKÇAY SÜRECİ ANLATTI


Toplantıda ilk olarak Başkan Danışmanı Alper Gökçay tarafından çalışmaları devam eden imar planlarıyla ilgili sunum yapıldı. Gökçay, yargı iptalleri nedeniyle plansız kalan bölge ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Yargı kararına konu edilen bir kısım alan için de yeniden kamu yararı alınması için hazırlık yapıldığını, mevcut kamu yararı olan alanla ilgili imar planı çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirten Gökçay, halkı memnun edecek bir imar planının hayata geçirileceğini anlattı.


HERKES HEMFİKİR OLACAK


Planlı, kurallı, kimlikli bir kent için göreve geldiklerini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, Duraliler imar planlamasına son derece önem verdiklerini ve bölge sakinlerini memnun edecek bir imar planının hayata geçirileceğini belirtti. Duraliler'de herkesin hemfikir olduğu bir planlamayı hayata geçirmek için büyük bir özen ve gayretle çalıştıklarını dile getiren Başkan Böcek, bölge halkının çok zaman kaybettiğini söyledi. Başkan Böcek, “Elimizde var olan kamu yararı kararı ile ilgili vatandaşımızın beklentisine bir an önce cevap vermek lazım. Diğer etap ile ilgili kamu yararı kararı çıkınca, orası ile ilgili çalışmalar da devam eder" dedi.


KAMU YARARI İÇİN ÇALIŞMA SÜRÜYOR


Başkan Böcek, plansız kalan alanla ilgili kamu yararı kararı alınması için de çalışmaların sürdüğünü ifade etti. “Yeni bir davaya yol açacak kararlar almak istemeyiz" diyen Başkan Böcek, “Ben şahsım, imar komisyonu başkanım, meclis üyesi arkadaşlarım ve tüm çalışma arkadaşlarım bunların hepsine dikkat edeceğiz" diye konuştu. Toplantıya katılan vatandaşlar Başkan Böcek'e yapılan imar planı konusunda inandıklarını ve güvendiklerini ifade ederken, Başkan Böcek de bu güvene layık olmak için çalıştığını söyledi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS