Emniyet Müdürü Ulucan'ın 19 Mayıs mesajı

Emniyet Müdürü Ulucan'ın 19 Mayıs mesajı
Emniyet Müdürü Ulucan'ın 19 Mayıs mesajı

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.


İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan yayımladığı mesajda, Türk milletinin tarih sahnesinde bir defa daha ayağa kalkışının, sesinin yükselişinin ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yolunda milli mücadelenin ilk kıvılcımının atılışının 100. yılını kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.


Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, bunun ancak gençlerin omuzlarında yükseleceğine olan inancıyla, bu günü Türk gençliğine armağan ettiğini belirten Ulucan, "Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir. İnanıyorum ki! gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize, istikbalimize ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacak; tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta bu değerli emaneti sonsuza dek yaşatarak, gelecek nesillere iletecek gençlerimizin olmak üzere, vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum" dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS