Eurasia Airshow, hazirana ertelendi

Eurasia Airshow, hazirana ertelendi
Eurasia Airshow, hazirana ertelendi

 


Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'nın ev sahipliğinde ilki 2018'de düzenlenen ve ikincisi bu yıl 22-26 Nisan tarihlerinde planlanan Eurasia Airshow 2020, koronavirüs nedeniyle 24- 28 Haziran tarihine ertelendi.


Türkiye'nin uçuş gösterilerine dayalı havacılık fuarı Eurasia Airshow'un, 22- 26 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek ikinci fuarı, koronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında ertelendi. Eurasia Airshow'dan yapılan duyuruda, Eurasia Airshow 2020'nin, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan şehrinde başlayan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan Covid-19 virüsü ile ilgili tespit edilen vakalardan sonra hükümet yetkilileri tarafından alınan önlemler dolayısıyla 24- 28 Haziran'a ertelendiği açıklandı.


BÜTÜN KATILIMCILARA BİLDİRİLDİ


Eurasia Airshow 2020'nin ertelenmesinin katılımcı şirketlere, yetkililere ve ticaret amaçlı kayıtlı 14 binden fazla ziyaretçiye bildirildiği belirtilen açıklamada, 24- 28 Haziran tarihleri için de Eurasia Airshow 2020'deki Covid-19 ile ilgili önlemlerin, Sağlık Bakanlığı talimatları ile düzenleneceği kaydedildi.


ALINACAK ÖNLEMLER


Bu kapsamda alınacak önlemler şöyle sıralandı:


“Covid-19 resmi delegasyonların tarihsel analizi. Sergi alanı girişi için termal kamera. Nano teknolojiyle sergi alanının, resmi delegasyon araçlarının, sergi programı ve özel etkinlik alanlarının 10 gün mikro bakteri temizliği. Sergi alanı girişinde, sergi programı ve özel etkinlik alanlarında dezenfektanların zorunlu kullanımı."


15 MİLYAR DOLARLIK TİCARİ ANLAŞMA


İlgili sürecin Dışişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile koordineli yürütüldüğü de belirtildi. 2018'deki ilk fuarda ülkelerarası 15 milyar dolarlık ticari anlaşma yapılırken, bu yıl da Rus Su-35 savaş uçağı, dev yolcu uçağı A350-1000, AB ülkelerinin ortak üretimi dördüncü nesil savaş uçağı Eurofighter'in Antalya semalarında olması planlanıyor.


410 BİN METREKARE ALANDA


Antalya Havalimanı'nda 410 bin metrekare alanda düzenlenen Eurasia Airshow'a 2018'de 67 ülkeden 343 firma, 72 ülkeden 112 resmi heyet katılırken, ziyaretçi sayısı da 120 bine ulaştı. İkinci fuarda, 100'ü aşkın hava aracının sergilenmesi hedefleniyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS