hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Finikeli hayırseverden eğitime çifte katkı

  Finikeli hayırseverden eğitime çifte katkı
  expand

  Finikeli hayırseverden eğitime çifte katkı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  ANTALYA, (DHA) - VALİ Ersin Yazıcı, Finikeli hayırsever Selahattin Onur ile Finike Abdullah Onur Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Finike Zehra Onur Anaokulunun protokolünü imzaladı.

  Antalya Valiliğinde düzenlenen protokol törenine Vali Ersin Yazıcı, Finike Kaymakamı Zafer Sağ, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Taşkın, hayırsever Selahattin Onur ve oğulları Abdullah Onur ile Oğuzhan Onur katıldı. İmzalanan protokolle Finike ilçesi Turunçova Mahallesi'nde 12 Derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulu ile yine Finike Yenimahalle'de 12 derslikli Anaokulu yapılacak.

  KORONAVİRÜS EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİMİZİ ETKİLEMESİN

  Antalya'da göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime çok önem verdiğini belirten Vali Yazıcı, hayırseveri eğitime iki okul yaptırarak verdiği destekten dolayı kutladı. Antalya'da eğitime ciddi bir hayırsever desteği olduğunun da altını çizen Yazıcı “Türkiye'de hayırseverin Milli Eğitime en çok katkı verdiği illerin başında Antalya geliyor. Hayırseverlerimizle birlikte Antalya'nın, Türkiye'nin eğitim başkenti olması için işbirliği içinde gayret edeceğiz. Ben eğitime çok önem veriyorum. Okul ziyaretleri yapıyor, çocuklarımızla vakit geçirmeye, onlarla birebir temas kurmaya gayret ediyorum. Çocuklarımızın kitap okuması, satranç oynaması, sportif ve sanatsal aktivitelerde bulunması için her türlü altyapı ve imkânların sağlanması adına kaymakamlarımız, il ve ilçe milli eğitim müdürlerimiz ile gençlik ve spor müdürlerimizle birlikte tüm kamu kurum temsilcilerimizle çalışmalar yürütüyoruz. Pandemi nedeniyle okulların kapalı olmasından dolayı Antalya'da henüz bu anlamda çalışmalarımızı istediğimiz ölçülerde yürütemedik. Ancak hayırseverlerimizle iş birliği içinde eğitim anlamında eksiklerimizi tamamlamak çocuklarımıza daha iyi imkânlarda eğitim olanakları sunmak adına protokoller imzalıyoruz. Antalyalı hayırseverlerimiz okulların kapalı olmasından dolayı hayırlarını ertelemesin. Aksine eğitime ara verilen bu süreçte, eksiklerimizi tamamlamak koronavirüs salgınının ardından çocuklarımıza daha iyi eğitim olanakları sağlayabilmek adına daha aceleci davransınlar. Hayırseverlerimizin eğitime katkı sunmaya devam etmelerini bekliyoruz" diye konuştu.

  Protokole oğullarıyla birlikte katılan hayırsever Selahattin Onur ise "Okul yaptırmayı hep istiyordum. Bugüne nasipmiş. İnşallah hem annem hem de babam adına Finike'nin ihtiyacı doğrultusunda 12'şer derslikli iki okul inşa edeceğiz. Çocuklarımın da bu heyecana ortak olması ve gelecekte eğitime katkı sunmasını istediğim için onları yanımda getirdim. İnşallah onlar da gelecekte okullar açmaya, hayırlar yapmaya devam ederler" ifadelerine yer verdi.

  Selahattin Onur ile protokol imzalayan Vali Yazıcı, hayırsever ve oğullarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow