'Kariyer Söyleşileri'nin ilk konuğu Hacıcaferoğlu

'Kariyer Söyleşileri'nin ilk konuğu Hacıcaferoğlu
'Kariyer Söyleşileri'nin ilk konuğu Hacıcaferoğlu

 


ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu'nda Bahar yarıyılı 'Kariyer Söyleşileri', Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'nun katılımıyla başladı.

Hem akademik hem de bürokratik tecrübeler kazandığını ve bu tecrübelerinden gençlerin yararlanmasını hedeflediğini söyleyen Burhanettin Hacıcaferoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yapılan çalışmalardan bahsetti. Hacıcaferoğlu, Bakanlığın Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) olarak hem yurt faaliyetleri hem de spor faaliyetlerini yürüttüğünü belirterek, “Gençleri ilgilendiren birçok faaliyetimiz bulunuyor. Antalya İl Müdürlüğü olarak sizlerin yararlanabileceği birçok faaliyetimiz var. Farklı temalı gençlik kamplarımızdan yararlanabileceğiniz gibi değişik projeler sunarak destekler de alabilirsiniz. Bakanlığımızın web adresini ziyaret ederek duyuruları takip ediniz. Her şey gençlerimizin geleceği için" dedi.

Elmalı'da şimdilik 9 farklı spor dalında gençlere yönelik eğitim verdiklerini, spor salonlarında bu imkânlardan yararlanmalarını istediklerini ifade eden İl Müdürü Hacıcaferoğlu, diğer kurumlarla iş birliği ile gelecek taleplere cevap vermeye çalışacaklarını söyledi. Hacıcaferoğlu, Antalyaspor- Fenerbahçe maçına öğrencilerin talebine göre belirli sayıda öğrenciyi götürebileceklerini belirtti. Hacıcaferoğlu, KYK Yurdu konusunda gelen sorulara ilişkin şunları söyledi:

“Elmalı'da yıllardır çözülemeyen yurt probleminiz olduğunu biliyorum. Yurt konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu konuda Bakanlığın ilgili birimlerine taleplerinizi iletip mağduriyetinizi gidermeye çalışacağız."

Söyleşi sonrasında Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Halil Demir tarafından Burhanettin Hacıcaferoğlu'na katılımından ve katkılarından dolayı teşekkür edilerek günün anısına hediye taktim edildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS