hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kemer'de Tıp Bayramı etkinliği

  Kemerde Tıp Bayramı etkinliği
  expand

  Kemer'de Tıp Bayramı etkinliği

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer ilçesinde 14 Mart Tıp Bayramı, Kemer Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenen organizasyonla kutlandı.

  Kemer Devlet Hastanesi Başhekimliği, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hastanenin önünde otopark olarak kullanılan bahçesinde sağlık çalışanlarına öğle arasında yemek organizasyonu düzenledi. Düzenlenen etkinliğe Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ceren Avanos İnce, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve hastanede görevli sağlık çalışanları katıldı. İlk olarak katılımcılar hastane bahçesinde oluşturulan alanda ağaç dikimi gerçekleştirdi.

  Organizasyonda konuşan Kaymakam Hüseyin Çam, "Bugün 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile öncelikle şahadete ermiş bütün sağlık çalışanlarımıza Rabbimden rahmet diliyor, son afette vefat etmiş bütün sağlık çalışanlarımızın kıymetli ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Gerçekten sağlık çalışanı olmak zor çünkü nerede zor zamanlar var o zor zamanlarda, zor görevleri yapan arkadaşlarımızsınız. Bunu Covid'de yaşadık. Özellikle okul sürecine başlangıcından itibaren gerçekten Türkiye'de sağlık çalışanlarımızın vermiş olduğu emekleri bizzat biz yöneticiler olarak gördük. Ben o dönemlerde Mardin Kızıltepe'deydim. Gerçekten oradaki arkadaşlarımız tüm Türkiye'de olduğu gibi burada olduğu gibi canla başla çalıştılar hayatlarını gerçekten yeri geldi tehlikeye attılar. Yine şu anda asrın felaketinde de bunu yaşadık, bunu gördük. Deprem felaketinde başta sağlık çalışanlarımız, güvenlik güçlerimiz ve diğer tüm kamu kurum çalışanlarımız gecesi gündüzü demeden var güçleriyle çalıştılar. Orada depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarabilmek adına ellerinden geleni gerçekleştirdiler. O anlamda onlara sizlerin nezdinde her birine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonraki 14 Mart'ları daha mutluluk içerisinde kutlarız. Afetlerin olmadığı, büyük sıkıntıların olmadığı bir yıl diyorum. Her birinizin 14 Tıp Bayramı kutlu olsun" dedi.

  Her zaman sağlık çalışanları olarak vatandaşların yanında olduklarını belirten Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi, "Biz normal zamanda da insanların yanındayız, depremde de yanındayız, selde de yanındayız, afette de yanındayız. Bu konuda gerek buraya gelen depremzedelere gerekse bizim personelden deprem bölgesine giden tüm arkadaşlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanı olmak zor zanaat her zaman bunu demişimdir. Zor zanaat çünkü insanların kötü anında belki de sıkıntılı anında onlarla iletişim kurup hem dertlerine derman, hem de iletişim bilgisini geliştirmek adına biz bunları Kemer Devlet Hastanesi'nde gerçekten de başarıyoruz. Tabii çok büyük bir afet geçirdik o yüzden kutlama tarzında değil de aslında 14 Mart Tıp Bayramı anma etkinliği düzenledik. Herkesin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun" diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow