hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kemer'den depremzedelere duygusal mesajlar

  Kemerden depremzedelere duygusal mesajlar
  expand

  Kemer'den depremzedelere duygusal mesajlar

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  KEMER, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ta meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7.7 ve 7.6'lık iki deprem sonrası Kemer'den yardım malzemeleri toplanmaya devam ediyor. Toplanan yardım malzemelerinin arasında minik yüreklerin yazdığı mektuplar duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.
  Kemer Belediyesi ve Arslanbucak Düğün Salonu'nda deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan yardım malzemeleri içerisinde gelen mektuplar, çocukların hatıralarıyla dolu oyuncukları görenlerin gözleri doluyor. Deprem bölgesinde çocukları düşünen minik yüreklerden birisi gönderdiği giyeceklerin üzerine 'İhtiyaç giderebilecek olanların kullanılması, kullanılamayacak olanların da ısınmak için yakılması amacıyla kullanın. Sizin yanınızdayız, asla yalnız değilsiniz, Allah yardımcınız olsun' notunu düştü.
  Yüreği kocaman çocuklardan birisi ise bir kutu içinde misketlerini göndererek, kutunun üzerine 'Rahmetli dayımdan hatıra olan misketlerimi gönderiyorum. Her zaman yanınızdayız' notunu ekledi.
  Cemre Su Elbağı isimli bir çocuk ise içinde oyuncak dolu olan kolinin üzerine resim çizdi ve 'Sevgili arkadaşlarım, hepinize geçmiş olsun. Ben sizin için Ayet-el Kürsi okudum. Allah yardımcınız olsun' yazdı.
  Eslem isimli bir çocuk da 'Tüm arkadaşlarıma çok geçmiş olsun. Umarım hep beraber bu kötü günleri çabucak unuturuz. Sizin eviniz gitti bizim de canımız yandı. Bu tokalardan size hediye gönderiyorum. Güzel saçlarınıza çok yakışacak. Allah yardımcınız olsun. Kemer'den sevgiyle' notunu düştü.
  KOLTUK DEĞNEKLERİNİ BAĞIŞLAYIP AKSAYARAK EVİNE DÖNDÜ
  Kemer'de yaşayan Mustafa Çavdar, yıllar önce yaşadığı trafik kazasında bir ayağının aksak kalması nedeniyle kullandığı koltuk değneklerini deprem bölgesine göndermek için Arslanbucak Düğün Salonu'na geldi. Depremde yaralanan vatandaşların ihtiyacı olduğunu düşünerek evde sakladığı koltuk değneklerini deprem bölgesine göndermek istediğini belirten Çavdar, "Yıllar önce trafik kazası sonrası kullandığım koltuk değneklerini evde saklıyordum. Bir ayağım hala aksıyor.
  Şu anda deprem bölgesinde benden daha fazla ihtiyacı olan kişilere yardım için koltuk değneklerimi gönderiyorum. Allah bize bir daha bu günleri göstermesin. Allah yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar versin" dedi.
  Öte yandan düğün salonunda yardım malzemelerinin hazırlanması sırasında Efe Gögeş, Beril Çivak ve Deniz Özçelik isimli çocuklar, kocaman yürekleriyle gönüllü vatandaşlara yardımcı oldu.
  Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yardım malzemeleri arasında gelen duygu dolu mektupları okurken gözleri doldu. Başkan Topaloğlu, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nı dahi birlik ve beraberlik içinde kazandığına vurgu yaparak, "Herkes karınca kararınca elinden gelen desteği veriyor. İlkokul çocukları depremzedeler için şiir ve mektup yazıyor. 'Siz orada üzülüyorsunuz biz de burada üzülüyoruz' diye not yazıyorlar. Bunlar bizim genimizde var. Çocukların bu davranışları yardımlaşmayı daha önemli hale getiriyor. Çocuklarımıza duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow