Kepez, dumansız yaşamı seçenleri ödüllendirecek

Kepez, dumansız yaşamı seçenleri ödüllendirecek
Kepez, dumansız yaşamı seçenleri ödüllendirecek

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi '9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü'nde bağımlıları dumansız yaşama davet edecek. 'Sen de bırakabilirsin' projesiyle ilçe sakinlerini ücretsiz sigara bağımlılığından kurtarmaya hazırlanan Kepez, dumansız yaşamı seçenleri ödüllendirecek.


Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzalayan Kepez Belediyesi, 'Sen de bırakabilirsin' projesiyle sigarayı bırakmak isteyen ilçe sakinlerinin elinden tutacak. Farkındalık oluşturmak ve sigarayı bırakma kararı almalarını sağlamak için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün de katılımıyla projenin tanıtımı gerçekleştirilecek.


'Ben sigarayı bırakmak istiyorum' diyenlerin, 9 Şubat -31 Mart tarihleri arasında Kepez Belediyesi yanında bulunan Sağlık Merkezi'ne şahsen ya da telefonla başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurunun ardından Kepez KETEM'e yönlendirilecek vatandaşlar, 6 ay sonraki tetkiklerde sigarayı bıraktıklarının tespit edilmesi halinde Kepez Belediyesi, tarafından ödüllendirilecek. Dumansız yaşamı seçenlerin ödüllerini Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü takdim edecek. Sağlıklı bir hayata adım atmak isteyenler, Belediye Sağlık Merkezi'nin, 338 11 22 nolu telefonundan gerekli bilgilere ulaşabilecek. 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS