Kepez'de, bayram sevinci balkonlarda yaşanacak

Kepez'de, bayram sevinci balkonlarda yaşanacak
Kepez'de, bayram sevinci balkonlarda yaşanacak

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgınını önleyici tedbirler kapsamında Ramazan Bayramı'nda uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağında ilçe sakinlerine 2 gün boyunca bayram sevincini balkonlardan yaşatmaya hazırlanıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında Ramazan Bayramı'nda Türkiye'nin 81 ilinde 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Büyüklerin ellerinin öpüldüğü, gönüllerin birleştiği, küskünlerin barıştığı bu bayram, koronavirüs (Covid-19) salgınını önleyici tedbirler kapsamında bayram ziyaretleri yapılamayacak. Kepez Belediyesi, bayram heyecanını diri tutabilmek ve herkese bayram coşkusunu doyasıya yaşatabilmek için 'Bayram Şöleni' hazırlıkları yapıyor.

Ramazan Bayramı'nın ilk günü 24 Mayıs Pazar ve 25 Mayıs Pazartesi, Kepezliler bayram coşkusunu balkonlardan yaşayacak. Kepez Belediyesi'nin Kültür tırı ve nostaljik araçların da yer alacağı kortej ilçenin dört bir yanını gezecek. Kültür tırında bulunan Kepez Belediyesi Orkestrası ile müzik gruplarının seslendireceği parçalarla Kepezlileri şölen bekliyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de ilçenin dört bir yanında 2 gün boyunca sürecek olan bayram heyecanına ortak olacak.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS