hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kepez'in 6'ncı kreşi Varsak'ta

  Kepezin 6ncı kreşi Varsakta
  expand

  Kepez'in 6'ncı kreşi Varsak'ta

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi, Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin 6'ncı şubesinin de inşasını tamamladı. Varsak bölgesine kazandırılan 200 öğrenci kapasiteli şube, kreş mobilya ve malzemelerinin tefrişatı, bahçe düzenlemesinin yapılmasından sonra hizmete açılacak.

  Kepez Belediyesi'nin çocuklara ve çalışan annelere yönelik bir projesi olan Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi, yeni şubelerle büyümeye devam ediyor. Okul öncesi eğitime destek vermek amacıyla Kepez ilçesine kazandırılan eğitim tesisisin 6'nci şubesinin inşası tamamlandı.

  200 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ 6'NCI KREŞ VARSAK'A

  Kaliteli, güvenli okul öncesi eğitimi, sosyal faaliyetleri ve tecrübeli kadrosuyla tercih edilen bir kurum haline gelen Nasreddin Hoca Kreşleri'nin 6'ncı şubesi, Varsak bölgesine kazandırıldı. Geçtiğimiz yıl temeli atılan kreşin yapımı büyük oranda tamamlandı. 200 öğrenciye okul öncesi eğitim hizmeti verecek olan kreş, Aktoprak Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan 3 bin metrekare belediye hizmet alanına inşa edildi. Dış cephe ve iç mekân tasarımında renkli boyaların kullanıldığı 3 katlı eğitim binasında, 10 sınıf, yemekhane, uyku odası, oyun alanı ve çok amaçlı salon bulunuyor.

  BAŞKAN TÜTÜNCÜ, KREŞ ŞANTİYESİNİ DENETLEDİ

  Başkan Hakan Tütüncü de kreş şantiyesini ziyaret ederek, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Binayı gezen Tütüncü, kreşin yapımında gelinen son durumla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Başkan Tütüncü, Nasreddin Hoca Kreşleri Varsak Şubesi'nin, mobilya ve malzemelerinin tefrişatı ile bahçe düzenlemesi işlerini yaptıktan sonra hizmete açılacağını belirtti.

  'KREŞTE ÖNEMLİ BİR MARKA OLDUK'

  Kreşi, bu yılın son çeyreğinde hizmete açmayı planladıklarını aktaran Başkan Tütüncü, açıklamasında şöyle konuştu;

  "Belediyemiz tarafından Kepez'e, güzel bir okul öncesi kurum kazandırıldı. Nasreddin Hoca Kreşleri'mizin 6'ncı şubesini, Varsak bölgemize inşa ettik. Varsak kreşimiz, hem annelere hem de çocuklara hayırlı uğurlu olsun. Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi ile okul öncesi eğitimde önemli bir kalite markası oluşturduk. Bu markanın şubesi Varsak bölgesine de kazandırdık. Güzel bir mimari tasarımla, harika bir tefrişatla, çocuklarımıza cıvıl cıvıl bir eğitim yuvası oluşturduk. Nasreddin Hoca Kreşleri Varsak Şubesi, hem çalışan annelerimize, çocuklarımıza iyi gelecek bir eser hem de okul öncesi eğitime de değer katacak bir iş olacak."

  Nasreddin Hoca Kreşleri'nin, Teomanpaşa, Sakarya, Özgürlük, Ahatlı ve Erenköy şubelerinde 630 öğrenciye, okul öncesi eğitim veriliyor.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow