Konyaaltı Belediyesi'nden dezenfekte çalışması

Konyaaltı Belediyesi'nden dezenfekte çalışması
Konyaaltı Belediyesi'nden dezenfekte çalışması

 


ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla tüm hizmet birimlerinde, park ve bahçelerde dezenfekte çalışmasına başladı.


Son günlerde dünya genelinde etkili olan salgın hastalık riskine karşı öncelikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı birimler ilaçlandı. Konyaaltı Belediyesi Hizmet Binası, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi, Konyaaltı Belediyesi Kreşleri, Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM), Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi (KOSHİM) ve belediyenin hizmet odaklı noktaları dezenfekte edildi. Bununla birlikte ilçe genelinde park ve bahçelerde, çocuk oyun grupları ve sokak spor aletleri düzenli dezenfekte ediliyor.


BELEDİYE BİRİMLERİ İLAÇLANIYOR


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık riskine karşı vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığını korumak adına belediyemizin hizmet birimlerinde özel olarak ilaçlama çalışmasına başladık. Sağlık işleri ve temizlik işleri müdürlüklerimizce yapılan dezenfekte çalışmalarında insan sağlığına zararı olmayan dezenfektanlarla, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılıyor. Kurum içerisinde belirli noktalara da koruyucu el dezenfektanı konuldu. Hijyenik bir ortamda hizmet vermek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz" diye konuştu.


PARKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR


İlaçlama birimindeki 10 kişilik ekibin ilçe genelinde de çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Başkan Semih Esen, çocukların ve bölge halkının sağlığı için parklarda da dezenfekte çalışmalarına başladıklarını söyledi. Parklarda ilk olarak çocuk oyun gruplarının ilaçlandığını dile getiren Başkan Esen, sokak spor aletlerinin de aynı şekilde dezenfekte edildiğini kaydetti. Semih Esen, dezenfekte çalışmalarına belirli periyotlarda devam edeceklerinin altını çizdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS