hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Korkuteli'de maske, mesafe, hijyen denetimi

  Korkutelide maske, mesafe, hijyen denetimi
  expand

  Korkuteli'de maske, mesafe, hijyen denetimi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA)- İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca 81 ilde maske takmanın zorunlu tutulmasının ardından Korkuteli kapalı pazar yerinde esnaflara ve vatandaşa yönelik maske, mesafe ve hijyen denetimi yapıldı.

  İçişleri Bakanlığı'nın Covid-19 tedbirleri kapsamında 81 ilde geniş çaplı bir denetim yapıldı. 'Sağlık için hepimiz için' sloganı ile tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde gerçekleşen denetimler, Korkuteli'de de geniş kapsamlı olarak yapıldı. Pazar yeri olmak üzere, lokanta, kafe, restoranlar gibi yeme-içme yerleri başta olmak üzere alışveriş merkezleri, pazar yerleri, berber, kuaför, gibi yerlerle vatandaşın yoğun olarak bulunduğu her yer planlı şekilde denetlendi. Denetimlere Kaymakam Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sadık Önal, Emniyet Müdürü Hacı Duman, Sağlık İlçe Müdürü Dr. Oya Dirican, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Selda Sert ve zabıta ve polis ekipleri katıldı.

  Kaymakam Ömer Çimşit, denetimler sırasında esnafa kuralları uymaları konusunda hatırlatmalar yaptı. Esnaf denetiminin ardından ise kapalı pazar yerine gidilerek burada denetlemelere devam edildi. Yetkililer pazar yeri denetiminde bakanlığın genelgesinde belirtilen maske kullanımı, pazar tezgâhları arasındaki mesafe ve aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı ile giriş çıkış kontrollerine uyulup uyulmadığını yerinde inceleyip, eksikliklerle ilgili gerekli talimatlar verdi.

  Kaymakam Ömer Çimşit, "İlçe merkezinde emniyetimiz, sağlık ilçe müdürlüğümüz, tarım ve orman müdürlüğümüz ve zabıtamız ile birlikte denetim yapmaktayız. Bakanlığımızın açıkladığı gibi son günlerde vaka artışları var. Denetlemelerimizde cezai işlem değil de farkındalık oluşturmak için uyarılarda bulunuyoruz. Özellikle kalabalık olan yerlerde denetimlerimizi arttırdık. Vatandaşlarımızdan özellikle maske takmalarını istiyoruz" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow