Öğrencilere trafik eğitimi

Öğrencilere trafik eğitimi
Öğrencilere trafik eğitimi

 


Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - KORKUTELİ'nde Trafik Dedektifleri projesi kapsamında Avdan Şehit Ahmet Belen İlkokulu ve Yazır Fevziye Polat ilkokulunda bilgilendirme semineri verildi.


Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı ekipleri tarafından, jandarma sorumluluk alanındaki okullarda öğrencilere yönelik 'Trafik Dedektifleri' projesi kapsamında eğitim seminerleri veriliyor. Avdan Şehit Ahmet Belen İlkokulu ve Yazır Fevziye Polat ilkokulunda öğrencilere yönelik düzenlenen seminerde, trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, yolun karşısına geçme ve güvenli oyun alanları konusunda bilgiler verildi. Seminer sonunda Jandarma Trafik Timleri öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.


Proje ile trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturularak, mevcut algının değiştirilmesi, böylelikle Türkiye'nin gelecekte trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşmesi amaçlanıyor. Trafik Dedektifleri projesinde, geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmeyi hedefleniyor.


Trafik bilinci aşılamayı hedefleyen projede, eğitime katılan çocuklara 'Trafik Dedektifi' unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor. Bilgilendirme semineri neticesinde ilköğretim öğrencilerinde trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturuldu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS