hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'li Çetin: Mesire alanını vatandaşlar kullanmaya devam edecek

  AK Partili Çetin: Mesire alanını vatandaşlar kullanmaya devam edecek
  expand

  AK Parti'li Çetin: Mesire alanını vatandaşlar kullanmaya devam edecek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) - AK PARTİ Antalya İl Başkanı Ali Çetin, Manavgat'ın Boğaz bölgesinde bulunan mesire alanının halkın kullanımına kapatılacağı iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Bunu ilk defa duyanlar sanki bahsedilen bölgeyi kamyona yükleyip götürecekler zannedecek. Öyle bir şey yok. 254 dönüm alan içerisinde yer alan 18 dönümlük halkın kullanımında olan mesire alanını vatandaşlar yine kullanmaya devam edecek" dedi.
  AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, Manavgat İlçe Teşkilatı'nda basın toplantısı düzenledi. Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, parti yöneticileri ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Ali Çetin, Boğaz bölgesinde bulunan mesire alanının Manavgat halkının elinden alınacağı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Ali Çetin, kendisinin ilçe belediye başkanlarının açıklamalarına veya suçlamalarına cevap vermek gibi bir alışkanlığı olmadığını ancak Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in yaptığı açıklamada ilçe sınırları dışına çıkarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, hükümetin bakanlarına ve AK Parti'ye yönelik çeşitli ithamlarda bulunduğunu söyledi. Bu nedenle kendisinin cevap vereceğini anlatan Başkan Çetin, "Bakanlığımız, Şükrü Sözen'in bahsettiği 254 dönümlük araziyi Manavgat Belediyesi'ne 2012 yılında tahsis etmiş. 2016'ya kadar hiçbir işlem yapılmamış. Önce doğal park olarak yapılan tahsisi belediye tarafından eğlence merkezi olarak düzenlenmek istemiş. Bakanlık da bu konuda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan görüş istemiş. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bölgenin doğal SİT alanı olduğunu, Tarım ve Orman Bakanlığı da eğlence merkezi yapılması durumunda bölgenin doğal dokusunun bozularak orman vasfını yitireceğini belirterek karşı çıkmış. Bu gelişmeler olurken Manavgat Belediyesi bölgeyle ilgili hiçbir çalışma yapmamış. 11 senedir hep kağıt üzerinde kalmış" dedi.
  'BÖLGEYİ KAMYONA YÜKLEYİP GÖTÜRECEKLER ZANNEDECEK'
  Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in "Manavgat değerlerini elimizden alıyorlar" şeklinde talihsiz ve yakışıksız bulduğu bir açıklaması olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, "Şükrü Sözen öyle ifadelerde bulundu, ilk defa duyanlar sanki bahsedilen bölgeyi kamyona yükleyip götürecekler zannedecek. Öyle bir şey yok. Bakanlık, Manavgat Belediyesi'nin tahsis edilmesine rağmen hiçbir işlem yapmadığı kendi yerine sahip çıkıyor" diye konuştu.
  'VATANDAŞLAR YİNE KULLANMAYA DEVAM EDECEK'
  AK Parti İl Başkanı Çetin, "254 dönüm alan içerisinde yer alan 18 dönümlük halkın kullanımında olan mesire alanını vatandaşlar yine kullanmaya devam edecek" dedi. Şükrü Sözen'in iddialarının seçim öncesi hezeyanlar olduğunu söyleyen Başkan Çetin, "Biz Manavgat halkı için 2 milyon 500 bin metrekarelik alanda millet bahçesinin proje çalışmasını yapıyoruz. En iyi şekilde kullanmalarını sağlamak için. 254 dönümün, hatta bu 254 dönümün içinde yer alan 18 dönümlük alanı mı sakınacağız? Manavgat halkının menfaatlerini en iyi biz koruruz" diye konuştu.
  'YÜZLERCE AĞAÇ KESİLECEKTİ'
  AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol da Manavgat Belediyesi'nin doğal park yapmak için bakanlıktan aldığı yeri daha sonra eğlence merkezine çevirdiğini belirtti. Başkan Erol, "İçerisinde devasa aquapark, çeşitli yapıların olduğu eğlence merkezi için yüzlerce ağaç kesilecekti. Bu projeye hem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı hem de Tarım ve Orman Bakanlığı karşı çıktı. Manavgat'ın doğasının bozulmaması için" dedi. Başkan Erol, Sorgun Millet Bahçesi'nin proje çalışmasına ise Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından devam edildiğini kaydetti. (DHA)

  FOTOĞRAFLI
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow