Mesire alanı ihalesi Konyaaltı Belediyesi'nde

Mesire alanı ihalesi Konyaaltı Belediyesi'nde
Mesire alanı ihalesi Konyaaltı Belediyesi'nde

 


Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA kent merkezindeki 117 dönümlük mesire alanın ihalesi katılan Konyaaltı Belediyesi, 2 milyon lira ile en fazla teklifi veren oldu.


Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, Öğretmenevleri Mahallesi'nde yer alan ve Nashira Park olarak bilinen 117 dönümlük mesire alanını 20 yıllığına işletilmesi amacıyla ihaleye çıkardı. Konyaaltı Belediyesi'nin de katılımcı olarak yer aldığı ihale, Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilen ihaleye Konyaaltı Belediyesi'nin yanı sıra 8 firma ile şahıs teklif zarfı verdi. Yapılan incelemede iki firmanın başvuru dosyasının ihale şartnamesine uygun olmadığı anlaşıldı. Bir firmanın teklifinde ise rakam '2 milyon 270 bin' yazılırken, rakamın yazılışı ise 'iki milyon 270' olunca komisyon başvuruyu iptal etti. Bir firma da teklif mektubunu iç zarfa koymadığı için ihaleden elendi. 5 firmanın ihale teklifi kabul edildi. İhalede en fazla teklifi Konyaaltı Belediyesi, 2 milyon lira ile verdi. İhalede son teklif okunduğu sırada elektrikler kısa süreliğine kesildi. Bir süre yeniden gelen elektriğin ardından ihale devam etti. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve başkan yardımcıları da ihaleyi izledi.


İHALEYE VATANDAŞLARIMIZ ADINA KATILDIK


İhalenin ardından kısa bir açıklama yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ihaleye Antalya'da yaşayan herkes adına katıldıklarını söyledi. Esen, "Konyaaltı'nda oturan vatandaşlarımız, buranın sosyal yönden daha da zenginleştirilmesi açısından talepleri vardı. Ticari fonksiyonu fazla olan buranın sosyal yönünün geliştirmesi istekleri, halkımızın önemli istekleri arasında yer alıyordu. Biz de burayı vatandaşlarımızın daha iyi faydalanması için düzenleyeceğiz. Konyaaltı halkımız, eğer ihale kesinleşince yapacağımız düzenlemelerden çok memnun olacaktır, hayırlı uğurlu olsun" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS