Mezarlıklarda kapsamlı temizlik

Mezarlıklarda kapsamlı temizlik
Mezarlıklarda kapsamlı temizlik

 

ANTALYA,(DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi kent genelinde mezarlıklarda bakım, onarım, temizlik ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Alanya'da 10 ayda 84 mahallede 191 mezarlıkta toplam 1570 dönümlük alan temizlendi. Manavgat mezarlıklarında ise temizlik ve genişletme çalışmaları yapılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkların rahat ziyaret edilebilmesi ve defin işlemlerinin kolay yapılabilmesi için 19 ilçede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Alanya Hizmet Birimi'ne bağlı mezarlık ekipleri, günlük, cenaze hizmetleri ve mezarlık kazımı çalışmalarının yanında Alanya'nın 102 mahallesinde bulunan 457 mezarlıkta bakım yapıyor. Ekipler, bakım onarımın yanı sıra, temizlik, duvar, mezarlık içi yollara parke döşeme çalışmalarını da sürdürüyor. Çalışma planına göre 6'şar kişi ve 5 gruptan oluşturulan 30 personel Alanya genelinde Kasım 2019'dan Eylül 2020'ye kadar 84 mahalledeki 191 mezarlıkta toplam 1570 dönümlük alanda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

MANAVGAT MİHRAP MEZARLIK GENİŞLETİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi, Manavgat'ta da 55 kişilik bir ekiple mezarlık bakımlarını sürdürüyor. Ekipler, Manavgat Çardak Mahallesi Mihrap Mezarlığı'nda genişletme, bakım onarım ve yenileme çalışması başlattı. Mahalle mezarlığında defin alanının yetersiz kalması sebebiyle mahalle muhtarından gelen talep ile yeni defin alanları oluşturuluyor. Çalışmalardan memnuniyetini dile getiren mahalle sakinleri, çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü Manavgat Birimi Cevizler, Seydiler, Boztepe, Doğançam, Hatiplar ve Denizyaka mezarlıklarında ot temizliği gerçekleştirdi.

KAŞ VE DÖŞEMEALTI MEZARLIKLARINDA TEMİZLİK

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaş'ın Sarılar Mahalle Mezarlığı'nda ot temizliği yaptı. Döşemealtı ilçesi Yeniköy Mahallesi'ndeki mezarlıklarda da büyüyen otlar kesilerek, vatandaşların kabirleri daha rahat ziyaret etmesine imkan sağlandı.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS