Muratpaşa Cami müştemilatı törenle açıldı

Muratpaşa Cami müştemilatı törenle açıldı
Muratpaşa Cami müştemilatı törenle açıldı

 

ANTALYA (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye tarafından yapımı gerçekleştirilen Antalya'nın merkez camisi Muratpaşa Camii'nin müştemilat açılış töreninde, hiçbir ayrım yapmadan kamusal olarak kullanılan her alana hizmet ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini belirterek “Okullarımızda varız, ibadethanelerimizin tamamında varız, devlet kurumlarının hizmetlerini kolaylaştırmakta varız. İnsanlarımızın yanındayız" dedi. 
Muratpaşa Belediyesi'nin, Antalya'nın Osmanlı dönemi eserlerinden 450 yıllık tarihe sahip Muratpaşa Camii avlusunda yapımını tamamladığı ve abdesthane, bebek bakım odaları, tuvaletler, imam odasını kapsayan müştemilat düzenlenen törenle açıldı.
Cami avlusunda düzenlenen törene Belediye Başkanı Uysal'la birlikte Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Coşar, Antalya İl Müftü Yardımcısı Mustafa Şimşek, Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddusi Uysal'ın yanı sıra muhtarlar, belediye meclis üyeleri, CHP ve İYİ Parti'nin Muratpaşa ilçe başkanları katıldı. Cuma namazı öncesi gerçekleştirilen tören için camiye gelen vatandaşlar ise tek tek ateşi ölçülerek avluya alındı. Kuran-Kerim tilavetiyle başlayan tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. 
İNANÇLARIMIZIN EN GÜZEL YAŞANDIĞI YER
Törende, Başkan Uysal, ilçeyle aynı adı taşıyan caminin müştemilatını yaparak Antalya'ya hizmet etme şansını kendilerine sağladığı için Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Antalya İl Müftülüğü'ne teşekkür ederek konuşmasına başladı. Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:
“Bizim inanç sistemimiz salih amel yaklaşımına, temiz ve iyi davranış yaklaşımına dayanır. İyi davranış bütün insani iyilik ve güzellikleri kapsayan bir tariftir. Muratpaşa'mız bu anlamda iyi insanların yoğun yaşadığı, suç oranı kimsenin kimseye kötü söz söylemediği, bunların hem minimum oranda kaldığı, ilim irfan sahibi insanların çok olduğu, çok farklı inanç ve kültürden kişilerin hoşgörü içinde bir arada yaşayabildiği yani bizim inançlarımızın, sadece Türkiye'de değil dünyada, en güzel yaşandığı yerlerden bir tanesidir. Çünkü Muratpaşa'mızda genel olarak kamusal hayatımız, son derece temiz, saygılı, intizamlı, siyaset üstü, insanlık temelinde kucaklayıcıdır. Zaten bizim inanç sistemiz de, iyi okursanız, buna dayanır."
KAMUSAL ADELET VURGUSU
Bu çerçevede Muratpaşa Belediyesi olarak, hiçbir ayrım yapmadan kamusal olarak kullanılan her alana hizmet ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini aktaran Başkan Uysal, “Okullarımızda varız, ibadethanelerimizin tamamında varız, devlet kurumlarının hizmetlerini kolaylaştırmakta varız. İnsanlarımızın yanındayız" dedi.
Başkan Uysal, tüm bunları yaparken kamusal adaleti, devlet adaletini dikkatten kaçırmayan ve bu hizmetleri Muratpaşalıların vergileriyle yerine getirdiklerini hiç unutmayan bir yaklaşıma sahip olduklarının altını çizdi. 
SIFIR MÜTEAHHİTLİK HİZMETİ
Muratpaşa Camii müştemilatının herhangi bir müteahhitlik hizmeti alınmadan belediye ekiplerince yapıldığını belirten Başkan Uysal, “Allah, sağlık ve sıhhat içinde hep beraber kullanmayı nasip etsin. Emeğe geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.
Başkan Uysal'ın konuşmasının ardından açılış kurdelesi hep birlikte kesilerek abdesthane, bebek bakım odaları, tuvaletler, imam odasını kapsayan müştemilat hizmete alındı.  


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS