Muratpaşa Camii müştemilatının temeli atıldı

Muratpaşa Camii müştemilatının temeli atıldı
Muratpaşa Camii müştemilatının temeli atıldı

 


ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Camii'nin abdesthane, bebek bakım odaları, tuvaletler ve imam odasını kapsayan müştemilatın temel atma törenine katıldı.


Muratpaşa Belediyesi'nin Antalya İl Müftülüğü'yle imzaladığı protokol kapsamında, kentin merkez camisi Muratpaşa Camii'nin abdesthane, bebek bakım odaları, tuvaletleri ve imam odasını kapsayan müştemilatın temeli törenle atıldı. Törene Belediye Başkanı Ümit Uysal'la birlikte Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddisi Uysal, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Muratpaşa Camii imamı İrfan Keskin'in Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.


EN ANLAMLI KATKI


İlçe Müftüsü Kuddisi Uysal, törende, mabet ve camilere hizmetin her türlü tebrik ve takdirin üzerinde olduğunu belirterek, “Muratpaşa Camii'nde abdest alma yerlerine ilişkin sorunu değerli başkanımıza arz ettiğimiz zaman hakikaten hüsnü kabul gördük. Sağ olsunlar. Muratpaşa Belediyemizin, Muratpaşa Cami'mize yaptığı katkı burada ibadet eden insanımıza en anlamlı, ebediyete uzanan en anlamlı katkıdır" diye konuştu.


MURATPAŞA'NIN FARKI VAR


Başkan Uysal ise konuşmasına Türkiye'nin İslam coğrafyası içinde çok farklı bir yere sahip olduğunu vurgulayarak başladı. “En temiz ibadethanelere sahip, en kolay bilgiye ulaşılan, en dayanışması yüksek ülke biziz" diyen Başkan Uysal, Türkiye içinde de Muratpaşa'nın farklı yeri olduğunu söyledi. Başkan Uysal, şöyle konuştu:


“Muratpaşa'mız komşusu açken tok yatmayanların, yaratılanı yaratandan ötürü sevenlerin kenti. İşte bunu Elazığ'a yardım gönderirken görüyoruz. Bir günde bütün vatandaşlarımız bütün olanaklarını seferber ediyor. Muratpaşa Belediyesi olarak bütün okullarımıza, bütün ibadethanelerimize destek oluyoruz. Komşularımızın her derdiyle sonuna kadar dertleniyoruz. Her dertleri paylaşıyoruz. Bütün kamu kuruluşlarını ve sivil toplum kuruluşlarını, dertleri çözmek, şehrimizi ve toplumumuzu yükseltmek için bir paydaş, orta can yoldaşı olarak görüyoruz."


Muratpaşalılara vergileriyle bu hizmetleri yapma imkanı tanıdıkları için teşekkür eden Başkan Uysal, “Biz sadece aracıyız. Vesile oluyoruz. Nöbet tutuyoruz. Asıl işin sahibi Muratpaşalılardır, insanlarımızdır. Her birinize ayrı ayrı hürmetlerimi sunuyorum" dedi.


Konuşmaların ardından tören, katılımcıların hep birlikte Muratpaşa Camii'nin mimarisiyle uyumlu bir şekilde inşa edilecek müştemilatların ilk harcını dökecek düğmeye basmasıyla sona erdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS