hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kırcami tapuları Muratpaşa'ya teslim edildi

  Kırcami tapuları Muratpaşaya teslim edildi
  expand

  Kırcami tapuları Muratpaşa'ya teslim edildi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ANTALYA,(DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 40 yılı aşkın süredir tapu ve imar sorunun yaşandığı 1481 futbol sahası büyüklüğündeki Kırcami'de tapuların belediyeye teslim edildiği müjdesini verdi. Başkan Uysal, "Antalya'mıza, komşularımıza hayırlı olsun" dedi.

  Kırcami, Antalya'nın tam merkezinde Kırcami, Doğuyaka, Topçular, Tarım, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova mahallelerinin tamamı, Fener ve Çağlayan mahallelerinin belli bölümlerini içine alan bölgenin genel adı. Bu mahallelerde dışardan toprak taşınarak, arazi iyileştirilerek 1970'li yıllarda yapılan tarım, 1990'larda toprak yorgunluğu ve kirlenmesi gibi nedenlerle sürdürülemez hale geldi. Tarım, bölgeye karakterini veren ana faaliyet olmaktan çıkarken bölgede imar sorunu gündeme geldi. Bölgenin sınırını çizen Özgürlük Bulvarı ve çevresinde apartmanlar yükselirken Kırcami, çözülemeyen sorunları nedeniyle kentin tam merkezinde büyük bir boşluk olarak kaldı. Kırcami'de 40 yıldır yaşanan karmaşa artık sona erdi.

  Başkan Uysal, belediye başkanlığındaki ilk yılı 2014'te başladıkları çalışmaların artık sonuçlandığını söyledi. Kırcami tapuları dün mesai bitime dakikalar kala, Muratpaşa Tapu Müdürlüğü'nden belediyeye gönderildi. Tapuları müdürlükten Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı teslim aldı. Tapular koli içinde belediyeye getirildi ve Başkan Uysal'a teslim edildi.

  Başkan Uysal, “40 yıldır çözüm bekleyen Kırcami için bir gün bile kaybetmeden çalıştık. İmar planlarını çıkardık. Şu anda da tapular belediyemize intikal etmiş durumda" dedi. Kırcami'nin geçmiş yıllarda yine tapu aşamasına geldiğini ancak mahkeme kararlarıyla bu sürecin durdurulduğun hatırlatan Başkan Uysal, “Kırcamili komşularımız, önümüzdeki haftadan itibaren tapularını, elektronik sistem üzerinde de alabilecek. Artık Kırcami imar planı noktalandı. Planımızın ayağına taş değmesin. Kırcami, 40 yıldır bekleyen şehrimizin tam ortasında kara boşluk gibi durmaktan kurtulsun. Antalya'mıza, komşularımız hayırlı olsun" diye konuştu.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow