ÖLÜM YOLUNA JET DÜZENLEME

ÖLÜM YOLUNA JET DÜZENLEME
Antalya Büyükşehir Belediyesi, yayalar ve araç sürücüleri için adeta ölüm tuzağına dönüşen Gazi Bulvarı’na üst geçit yapılmasına yönelik çalışmalara hız verdi. Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Temuçin, ihalenin 29 Ocak’ta yapılacağını açıkladı.

HÜRRİYET Akdeniz’in, “Ölümüne geçiş” manşeti ile kent gündemine taşıdığı Gazi Bulvarı’ndaki üst geçit ihale çalışmalarına hız verildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Temuçin, bulvara yapılacak olan 2 adet üst geçitle ilgili ihalenin 29 Ocak’ta gerçekleştirileceğini söyledi.
Temuçin, “Vatandaşların yoğun bir şekilde üst geçit talebinde bulunduğu Gazi Bulvarı Sema Yazar Semt Polikliniği ile Toptancı Hal Kavşağı arasına da Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni üst geçitlerin yapılması kararı alındı. Yeni üst geçitlerin ihale hazırlıkları sürüyor. Yaya ulaşımının yetersiz kaldığı bölgeler belirlenerek inşa edilecek üst geçitlerle riskli bölgelerde güvenli yaya geçişi sağlanacak” dedi.
KIŞIN RİSK ARTIYOR
İhale sürecinin hızlanması ile ilgili konuşan Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Abdullah Gökmen, “Büyükşehir’in hassasiyeti hem yayalar hem de araç sürücüleri için büyük önem taşıyor. Biz de süreci yakından takip edeceğiz. Çünkü bulvardaki risk kış aylarında daha da artıyor” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS