Rektör Özkan, Genç MÜSİAD Başkanı ve üyeleri ile görüştü

Rektör Özkan, Genç MÜSİAD Başkanı ve üyeleri ile görüştü
Rektör Özkan, Genç MÜSİAD Başkanı ve üyeleri ile görüştü

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Ebubekir Yıldız'ı makamında kabul etti. Genç MÜSİAD Antalya Başkan Vekili Muhammet Fatih Özel ile Antalya Eğitim Komitesi Başkanı Kübra Abay'ın da katıldığı ziyarette, Genç MÜSİAD Antalya'nın Akdeniz Üniversitesi'nde hayata geçirdiği çalışmalar ve yeni projeler konuşuldu.

Genç MÜSİAD Antalya tarafından Geleceğin İşadamlarını Yetiştirme mottosuyla gerçekleştirilen Young Business Academy (YBA) projesinin, Ziraat Fakültesi'nde okuyan öğrencilerin üniversitede öğrendikleri teorik bilgilerin sahadaki uygulamalarını görebilmeleri için düzenlenen MÜSİAD Tarım Akademisi'nin ve turizm alanında uzman iş dünyası temsilcileri ile üniversite öğrencilerini buluşturan MÜSİAD Turizm Akademisi projesinin 2021 yılında gerçekleştirilmesi ve eğitimler sonunda başarılı olan öğrencilerin MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelerinin yanında staj yapmaları kararlaştırıldı.

Genç MÜSİAD Antalya'nın her bir fakültede iş dünyasının önemli isimlerini salon programlarında ağırladığı Meslek Atölyesi projesinin de devamlılığının sağlanması, üniversite yerleşkesinde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri olan; kandillerde kandil simidi ikramı, üniversite öğrencilerine iftar ikramı, üniversite öğrencilerine aşure ikramı, vize ve final döneminde üniversite kütüphanesinde gece ve sabah olmak üzere çorba ikramı, Akdeniz Üniversitesi fakültelerinde ÖSYM tarafından gerçekleşen sınavların sonunda ÖSYM tarafından dağıtılan kalem, silgi, kalemtıraş gibi ürünlerin sınav sonunda toplatılarak köy okullarına gönderilmesi, üniversite yerleşkesindeki sokak hayvanlarına mama dağıtımı gibi projelere de devam edilmesi kararlaştırıldı.

Genç MÜSİAD'a yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür eden Rektör Özkan, “Genç MÜSİAD önemli işlere imza atıyor. Öğrencilerimizin kendi alanlarında staj yapma ve tecrübe edinmeleri için çeşitli projeleri, üniversitemiz ile birlikte hayata geçireceğiz. Genç iş insanları ile okullarından mezun olmadan alanlarında önemli tecrübe edinecek olan öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanında sektörle ilgili tecrübeleri de stajlar ve iş birliği içerisinde yapılacak eğitimler sayesinde bütüncül bir gelişim sağlanmasına yardımcı olacak. Öğrencilerimizin gelişimleri ve tecrübe edinmeleri için ilerleyen günlerde Genç MÜSİAD Antalya ve Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanacak bu projelerin protokolleri ile birlikte projelerin takvimini de belirleyip kamuoyu ve öğrenciler ile paylaşacağız" şeklinde konuştu.

Genç MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ebubekir Yıldız ise üniversitede Genç MÜSİAD Antalya'nın yaptığı çalışmalara desteklerinden dolayı Rektör Özkan'a teşekkür etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS