hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SGK çalışanlarından balonlu iş bırakma eylemi

  SGK çalışanlarından balonlu iş bırakma eylemi
  expand

  SGK çalışanlarından balonlu iş bırakma eylemi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Adem AKALAN/ANTALYA, (DHA)- ANTALYA'da Büro İş Sendikası'na bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları iş bırakma eylemi yaptı, ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktı.
  Antalya'da SGK il binası önünde bir araya gelen yaklaşık 200 çalışan, EYT, 3600 ek gösterge, prim yapılandırma gibi yeni konularla iş yükünün arttığını belirterek, 1 günlük iş bıraktı. İl binası önünde toplanan çalışanlar basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklamayı Büro İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Murat Köse yaptı. Köse, "Sosyal Güvenlik Kurumu uzunca bir süredir, 3600 Ek Gösterge, EYT ve Yapılandırma kanunları ile gündemde olmayı sürdürüyor. Hal böyleyken kurum personelinin mağduriyet de katlanarak artıyor. Öyle ki asgari ücret düzeyinde olan maaşlarla hayatını idame ettirmeye çalışan kurum personelinin iş yoğunluğuna, mobbinge ve yaşanan strese dayanacak gücü kalmamıştır. Psikolojik sorunlar başta olmak üzere kalp krizine varıncaya kadar birçok sağlık sorunu mesai arkadaşlarımız arasında baş göstermiştir" diye konuştu.
  Hak kayıplarını ve mağduriyetlerini gündeme getirmek adına ocak ayı itibarıyla periyodik olarak iş yavaşlatma, iş bırakma eylemleri ve basın açıklamaları ile seslerini duyurmaya çalıştıklarını aktaran Murat Köse, "Bugün örgütlü olduğumuz Sosyal Güvenlik İl- Merkez Müdürlüklerinde iş bırakıyoruz, iş bırakmaya mecbur bırakıldık. Defalarca dile getirdik, SGK çalışanları yoğun, yorgun ve yoksul dedik. Büro İş Sendikası olarak taleplerimiz karşılanıncaya kadar mücadele edeceğiz" dedi.
  Basın açıklamasının ardından eyleme katılan SGK çalışanları, ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow