Tütüncü: Her zaman esnafımızın yanında olduk

Tütüncü: Her zaman esnafımızın yanında olduk
Tütüncü: Her zaman esnafımızın yanında olduk

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, oda başkanları ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Tütüncü, ziyaret sırasında her zaman esnafın yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve birliğe bağlı oda başkanları belediye meclis salonunda bir araya geldi. AESOB Başkanı Dere, “31 Mart yerel seçimleriyle Kepez halkının teveccühü ve güveniyle üçüncü kez Kepez Belediye Başkanı olarak seçilen ve her zaman esnafın yanında olan başkanımı kutluyorum" dedi. Tütüncü'nün esnaf dostu bir başkan olduğunu dile getiren Dere, “Oda başkanlarımız ile beraber ne zaman bir sıkıntımız olsa, bizim dertlerimizle dertlendiniz. Esnaf ve sanatkarımızla ilgili yapılabilecek her hizmeti yaptınız" dedi.


'ANKARA'NIN KAPISINI ÇALDINIZ'


Başkan Hakan Tütüncü'nün esnaf sorunları için Ankara'nın kapısını da çaldığını aktaran Başkan Dere, “Birçok belediyede uygulama yapılamazken, yasal sıkıntı olduğu söylenirken, sizler gerek kiralamalarda, işgaliyelerde, tahsislerde özellikle mensubu bulunduğum, başkanı olduğum Büfeciler Odası başkanlığında yaşamış olduğum sıkıntıyı bizzat Ankara'ya giderek üst düzey yetkililere sorunlarımızı anlattınız. Bizleri savunduğunuz için ayrıca teşekkür etmek isterim" diye konuştu.


'ESNAF İÇİN RİSK ALDINIZ'


“Çözülebilen sorunlar çözüldü, çözülemeyenler için de 'Ben esnafım için risk alırım. Esnafımızı sıkıntıya sokmam. Esnaf benim her şeyim, Kepez benim her şeyim' dediniz ve sıkıntılarımızı, sorunlarımızı çözdünüz" diyerek sözlerine devam eden Dere, “Hem esnafımıza, hem de Kepezimize çok şeyler kazandırdınız. Kepez'i Kepez yaptınız. Kepez artık Antalya'nın arka bahçesi değil, Kepez'i Antalya'nın yaşanabilir bir şehri yaptınız" dedi.


TÜTÜNCÜ: BU ŞEHİR HEPİMİZİN


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de başkanların kendilerini ziyaret etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tütüncü, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin geride kaldığını belirterek, “Şimdi şehrimizi daha da geliştirmeye ve güzelleştirmeye bakacağız. Bu şehir hepimizin. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, farklı tutum ve davranışlarımız da olsa, hayata farklı yerlerden de baksak, bu şehir hepimizin. Hepimizin olan bu şehri geliştirmek için, esnafımızı geliştirmek için, ekonomimizi geliştirmek için çalışmalıyız ve gayret etmeliyiz" diye konuştu.


Kepez'in 10 yıl önceki halinden örnekler vererek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “10 yıl önce hastane önünü kesen, hastane caddesi dediğimiz yere baktığımızda, o zaman hastane hak getire, etrafı gecekondularla dolu, okulların olmadığı, yolların, alt yapıların olmadığı bir şehir bölgesi görüyorduk. Şimdi orada neler neler görüyoruz. Günlük buradaki hastaneye 25 bin kişi geliyordu. Burada büfede 1 su satsanız 25 bin su yapar. 1 tane simit satsanız 25 bin simit yapar. Bundan dolayı etrafına esnaf dükkanları açıldı. Orası şimdi istihdama katkı sağlıyor, esnafımız da kazanıyor" diye konuştu.


Ekonomide en büyük unsurun esnaf olduğuna da değinen Başkan Tütüncü, “Benim için Antalya'nın en büyük sivil toplum kuruluşu Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'dir. Sabah simitçi Faik'in orada başlayan günümüz, gece kahveci Faik'in çay ocağında bitiyor" diyerek sözlerini tamamladı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS