Tütüncü: Kepez tüm kalbiyle depremzedelerin yanında

Tütüncü: Kepez tüm kalbiyle depremzedelerin yanında
Tütüncü: Kepez tüm kalbiyle depremzedelerin yanında

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, kuru gıda, battaniye, ısıtıcı ve kışlık giysiden oluşan ikinci yardım TIR'ını da afet bölgesine gönderdi. Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez, tüm kalbiyle depremzede kardeşlerinin yanında" dedi.

Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremin yaralarını sarmak için harekete geçen Kepez Belediyesi, depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Kepez Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile başlatılan kampanyaya, Antalyalılar da bağışlarıyla destek verdi. Vakıf binasında toplanan insani yardım malzemeleri tasnif edildikten ve kolilere konulduktan sonra TIR'lara yüklenerek, afet bölgesine gönderiliyor. Kuru gıda, battaniye, ısıtıcı ve kışlık giysiden oluşan ikinci yardım TIR'ı da, dualar eşliğinde Elazığ ve Malatya'ya hareket etti. 

Elazığ'a giderek, depremzedelerin acılarını paylaşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya'ya döner dönmez yardım malzemelerinin toplandığı merkezi ziyaret etti. Başkan Tütüncü, burada kolilerin hazırlanmasına yardım etti, telefondan gelen yardımların notunu aldı.

Kepez'in yardım TIR'ı, duygusal notları da afet bölgesine taşıyor. Kepezli 'Seda' adlı bir çocuk, Elazığ ve Malatya'daki depremzede kardeşlerine gönderdiği oyuncak ayısına şu notu ekledi:

“Merhaba, ben bu eşyayı Antalya'dan gönderiyorum. Umarım yardımım dokunmuştur. Siz orada üşürken, bizim de elimiz, kolumuz bağlı oturacak halimiz yoktu.  Öyle değil mi? Hepinize geçmiş olsun. Sizleri çok seviyorum. Lütfen, kendinize dikkat edin."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS