hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üniversite Caddesi'ndeki yeni yol trafiğe açıldı

  Üniversite Caddesindeki yeni yol trafiğe açıldı
  expand

  Üniversite Caddesi'ndeki yeni yol trafiğe açıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı ilçesinde Üniversite Caddesi devamındaki yeni yolda çalışmalarını tamamlayarak trafiğe açtı. Yeni yolda ilk sürüşü Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaparak yolun bölge halkına ve Antalyalılara hayırlı olmasını diledi.

  Konyaaltı ilçesinde başta Siteler, Uncalı, Toros ve Öğretmenevleri mahalleleri ile Akdeniz Üniversitesi'ne ulaşımı rahatlatacak yeni yol açıldı. 5 bin 500 ton sıcak asfalt serilen, yağmur suyu alt yapısı, peyzaj düzenlemesi, kaldırım çalışması, aydınlatması ve yol çizgi çalışmaları tamamlanan yolda inceme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yolun hayırlı olmasını diledi.

  13 MİLYON TL'YE MAL OLDU

  Başkan Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Cem Oğuz ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Serkan Temuçin'den yol ile ilgili bilgi aldı. Başkan Böcek daha sonra direksiyona geçerek yolda deneme sürüşü yaptı. Atatürk Bulvarı ve eski İl Sağlık Müdürlüğü Kavşağı'nın yükünü azaltacak yaklaşık 1 kilometrelik yeni yol ile ilgili 2016 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi arasında protokol imzalandığını hatırlatan Başkan Böcek, “Protokol yapılmıştı ama bir türlü yol yapılmamıştı. Bu yol olmazsa olmazımızdı. Konyaaltı Belediye Başkanlığım döneminden bu yana hayalimdi. Hayalimizi gerçekleştirdik. Alt yapısıyla, asfaltıyla, peyzajıyla herşeyiyle tamamlanan bu yolumuz yaklaşık 13 milyon liraya mal oldu" dedi.

  KAVŞAK DÜZENLEMELERİ SÜRÜYOR

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından açılan Akdeniz Üniversitesi'nin güney sınırındaki 30 metre genişliğindeki yolun Konyaaltı ve Antalya trafiğine önemli katkı sunacağını ifade eden Başkan Böcek, yolun hayırlı olmasını diledi. Başkan Böcek, göreve geldikleri günden bu yana yaklaşık 50 kavşakta düzenleme çalışması yaptıklarını belirterek, “Trafiği rahatlatma çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow