Uysal: Savaşta cepheden kaçmakla aynı

Uysal: Savaşta cepheden kaçmakla aynı
Uysal: Savaşta cepheden kaçmakla aynı

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalarla alınacak yeni önlemleri değerlendirmek için tüm birim müdürleriyle yaptığı toplantıda, “Yaşadığımız olağanüstü günlerde komşularımıza hizmet etmekten kaçmak, savaşta cepheden kaçmakla aynı şeydir" dedi.
Muratpaşa Belediyesi, koronavirüsle mücadele amacıyla kaynaklarını en verimli kullanmak amacıyla yeni düzenlemelere gidiyor. Başkan Uysal, bu amaçla tüm birimlerinin katılımıyla toplantı yaptı. Toplantı, dezenfekte edilen Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşirken, birim müdürleri toplantıda belli aralıklarla oturdu. Koronavirüs salgınıyla mücadeleyi teyakkuz halinde sürdürdüklerini ifade eden Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Yaşadığımız olağanüstü günlerde komşularımıza hizmet etmekten kaçmak, savaşta cepheden kaçmakla aynı şeydir. Ne yersiz tedirginlik ne de tedbirsizlik yapmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Asıl şimdi bizlere çok ciddi olarak ihtiyaç var. Komşularımız zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmayacak, biz onlara yardım edeceğiz, evde bakım hizmeti sunacağız, yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Komşularımız korunmak için evlerine kapansa da belediyeler kapanmaz."
EKİPLER GÜÇLENDİRİLECEK
Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında idari izinli olan personel hariç Muratpaşa Belediyesi'nin tüm gücüyle çalışmalarını sürdüreceğini belirten Başkan Uysal, “Olağanüstü günler yaşıyoruz. Her personel her işi yapacak şekilde organizasyona gidiyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü'müzün dezenfekte, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'müzün evde bakım ekiplerini güçlendireceğiz" diye konuştu.
OZON ODASI KURULACAK
Sahadaki personelin virüsten etkilenmemesi için gerekli tüm önlemleri de alacaklarını aktaran Başkan Uysal, belediye hizmet binasına girişleri de tek kapıya düşürüp dezenfekte için ozon odası kuracaklarını belirtti. Başkan Uysal, “Gelen ve giden herkes ozon odasında dezenfekte olacak" dedi. Başkan Uysal, belediye çalışanlarından bu dönemde beslenme ve dinlenmelerine dikkat etmeleri isteğinde bulunurken vücut bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen, direnci düşüren alışkanlıkların da vazgeçmeleri önerisinde bulundu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS