hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vali Şahin, Antalya Turizm Fuarı'nın açılış törenine katıldı

  Vali Şahin, Antalya Turizm Fuarının açılış törenine katıldı
  expand

  Vali Şahin, Antalya Turizm Fuarı'nın açılış törenine katıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  ANTALYA,(DHA) - VALİ Hulusi Şahin, ANFAŞ Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Antalya Turizm Fuarı’nın açılış törenine katıldı. Törende konuşan Vali Şahin, “Turizm radikalizmin önündeki en önemli engeldir. Ticaretin, turizmin, insanların bir arada olduğu yerlerde ön yargılar kırılır" dedi.
  Antalya Turizm Fuarı (ATF 23) bu yıl ‘MoveYour Tourism MoveYour Country’ sloganıyla 5’inci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 35 ülkeden, 25 binin üzerinde turizm profesyonelini ve paydaşını ağırlayacak Antalya Turizm Fuarı açılış törenine; Vali Hulusi Şahin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, AKTOB Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, TURSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, GTM Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral ve çok sayıda sektör temsilcileri katıldı.
  DAHA HUZURLU BİR DÜNYA İÇİN TURİZM
  Turizmi sadece ekonomik bir faaliyet olarak görmemek gerektiğini vurgulayan Vali Şahin, “Turizm, radikalizmin önündeki en önemli engeldir. Ticaretin, turizmin ve insanların bir arada olduğu yerlerde ön yargılar kırılır, barışın tohumları ekilir. Gelecekte daha huzurlu bir dünya için turizm faaliyetleri çok değerlidir. Ben bu pencereden de bu fuarın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum" dedi.
  'DENİZDEN, KUMDAN İBARET OLAN TURİZM ARTIK BİZİ TATMİN ETMİYOR'
  Konuşmasının sonunda turizmcilerden beklentilerini dile getiren Vali Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Bizlerin, siz kıymetli turizmcilerden beklediğimiz şu; ilk olarak, bu işi sürdürülebilir yapalım. Biz bugün buradayız bizden sonra gelenler de Antalya’nın bu güzelliklerine sahip olsunlar. İkincisi, Antalya’nın sadece denizden, kumdan ibaret olan turizmi artık bizi tatmin etmiyor. Bundan sonra yeni sektörler, yeni faktörler devreye girmeli. Antalya’nın sadece denizi yok. Dağları, ovaları ve vadileri var. Muhteşem bir gastronomisi, çok köklü bir Türkmen ve Yörük kültürü var. Bunları da lütfen keşfedelim ve turizm faaliyetimize dahil edelim."
  Açılış konuşmasının ardından fuar alanındaki stantları tek tek gezen Vali Şahin, fuara katılan sektör temsilcileriyle sohbet etti. ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen Antalya Turizm Fuarı’nın, 26-27 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olacağı belirtildi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow