Vali Yazıcı: 2023 turizmde pik yaptığımız bir yıl olacak

Vali Yazıcı: 2023 turizmde pik yaptığımız bir yıl olacak

Vali Yazıcı: 2023 turizmde pik yaptığımız bir yıl olacak

Vali Yazıcı: 2023 turizmde pik yaptığımız bir yıl olacak

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

ANTALYA,(DHA) - VALİ Ersin Yazıcı, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek'i makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Vali Yazıcı, 2023 yılındaki yükselen turizm verilerine dikkat çekerek, "2023 yılında yükselen bir turizm grafiğimiz var. 2023 yılı turizm sezonu, tüm ülke vatandaşlarında pik yaptığımız bir yıl olacak. İnşallah Çek vatandaşlarda bunların içinde olacak" dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek'i makamında kabul etti. Ziyarette Valilik şeref defterini imzalayan konuk büyükelçi, iki ülke arasındaki ilişkiler ile turizm konularında görüş alışverişinde bulunarak her konuda ilişkileri daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Görüşmede Çek Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Yeliz Gül Ege hazır bulundu.

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Vacek'i Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonu olan Antalya'da misafir etmekten mutluluk duyduğunu belirten Vali Yazıcı, "Burası denizi, kumu, güneşi, doğası ve tarihiyle çok özel bir yer. Sizi turizmin başkenti Antalya'mızda misafir etmekten son derece mutluluk duyuyoruz" dedi. İki ülke arasındaki ilişkileri her konuda daha da geliştirmek için iş birliğine hazır olduğunu söyleyen Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Vacek de, "İki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için her zaman iş birliğine hazırız. Ülkemizden Antalya'ya ortalama 350 bin civarı turist geliyor. Bu sayıyı arttırmak için ortak çalışmalar yürütebiliriz" ifadelerini kullandı.

'İNŞALLAH ÇEK VATANDAŞLAR DA BUNLARIN İÇİNDE OLACAK'

İş birliği noktasına vurgu yapan Vali Yazıcı şöyle konuştu;

"Geçtiğimiz yıl şehrimizi hava yoluyla 13,5 milyon civarında turist ziyaret etti. Bu yıl da turizm sayılarımız oldukça iyi gidiyor. 2019'da şehrimizi 350 bin civarı Çek Cumhuriyeti vatandaşı ziyaret etti. 2019 yılı turizm verilerinde pik yaptığımız bir yıldı. 2023 yılında da yükselen bir turizm grafiğimiz var. 2023 yılı turizm sezonu, tüm ülke vatandaşlarında pik yaptığımız bir yıl olacak. İnşallah Çek vatandaşlarda bunların içinde olacak. Bu noktada da iş birliği büyük önem arz ediyor."

KALİTELİ HİZMET

Antalya'nın 700 bine yakın yatağı ile Akdeniz'in en önemli turizm merkezlerinden biri olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, "Turizm noktasında dünyanın en kaliteli ve en uygun hizmeti şehrimizde veriliyor. Hizmet sunumunda, otellerimiz ve turizm sektöründeki tüm firmalarımız, dünyanın en üst standartlarında hizmet sunuyor. En uygun fiyata en kaliteli hizmetini sunuyoruz" diye konuştu.

BÜYÜKELÇİDEN ÖVGÜ

Türkiye'nin güçlü bir sağlık altyapısı olduğuna dikkat çeken Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Vacek, özellikle Türkiye'nin ve Antalya'nın pandemi sürecini başarılı bir şekilde atlattığına dikkat çekti. Sağlık alanında özellikle Türkiye'de son yıllarda yapılan yatırımlarla güçlü bir sağlık altyapısının olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı da şunları kaydetti;

"Sağlık alanında özellikle son yıllarda ülkemizde büyük yatırımlar var. 1.200 yataklı Antalya Şehir Hastanesi çok kısa zamanda hizmete girecek. Antalya nüfusuna göre en fazla özel hastaneye ve en fazla özel hastane yatak kapasitesine sahip şehir. Devlet ve özel sektör ortaklığıyla birlikte güçlü bir sağlık altyapımız var. Sağlık alanında yeni yatırımlarımız devlet olarak devam ediyor. Manavgat'ta da yeni bir devlet hastanesi için çalışmalarımız başladı. Sağlık altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz."

'MİSAFİRLERİN GÜVENLİĞİ BİZE EMANET'

Güvenliğin kendileri için olmazsa olmaz olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Antalya'mızda dünyanın birçok farklı yerinden misafir ağırlamaktayız. Antalya'mız Türk turizmine en büyük katkı sunan şehir. Şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin güvenliği bize emanet. Güvenliklerini temin etmeyi önemsiyoruz. İnsanlar güvenli olmayan bir yere asla gitmez. Güvenlikle ilgili tehditler varsa bir kişi oraya asla seyahat etmez. Bu yüzden turizmin ön koşulunun güvenlik olduğunu, güvenli bir ortam olduğunu çok iyi biliyoruz" diye konuştu.

Görüşmenin ardından konuk büyükelçi Vacek, Vali Yazıcı'ya misafirperverliği ve işbirliği için teşekkür etti.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber