hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ZİÇEV Galerisi, 'Bir Gün' sergisiyle açıldı

  ZİÇEV Galerisi, Bir Gün sergisiyle açıldı
  expand

  ZİÇEV Galerisi, 'Bir Gün' sergisiyle açıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ZİHİNSEL Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Antalya Şubesi'nde Anneler Günü'ne özel, hayatta olmayan emekli ebe-hemşire Nafiye Siğinç'in adının verildiği sanat galerisi, sanatçı Burcu Tuzluoğlu'nun fotoğraf sergisiyle hizmete açıldı.

  ZİÇEV Antalya Şubesi'nde gerçekleşen 'Nafiye Siğinç Sanat Salonu'nun açılış törenine İçişleri Bakanlığı Danışmanı Gökçen Özdoğan Enç'te katıldı. Kurdeleyi Enç, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Onursal Üyesi Gaye Doğanoğlu, ZİÇEV Başkanı Aylin Ayaz Yılmaz, fotoğraf sanatçısı Burcu Tuzluoğlu, küratör Gülden Bostancı, Antalya Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Güldal Siğinç birlikte kesti.

  EĞİTİMİN ÖNEMİNİ ANLATTI

  Sanat danışmanı Himmet Öcal'ın da katıldığı galeri açılışında ZİÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Ayaz Yılmaz, özel bireylere verilen eğitimlerin önemini anlattı. Yılmaz, "Kurumumuzda erken eğitim, aile eğitimi, iş ve meslek eğitimi, resim, çeşitli el sanatları, spor, müzik bibi terapi programları uygulanıyor. Tiyatro, sinema izleme, tarih ve doğa gezileri gibi kültürel ve sosyal etkinlikler de düzenliyoruz" dedi.

  ENÇ'TEN ÖZEL BİREYLERE DESTEK

  İçişleri Bakanlığı Danışmanı Gökçen Enç, ZİÇEV Antalya Şubesi'nde eğitim gören özel bireylerin gelişimleri için uygulanan programlara her zaman destek verdiğini ifade etti. Enç, vakıf yöneticilerini, galerinin açılmasına katkıda bulunan Güldal Siğinç'i, bireylerin yaşamlarını anlatan fotoğrafları çeken Burcu Tuzluoğlu'nu kutladı. Davetliler, 'Bir Gün' adlı sergide yer alan fotoğrafları hayranlıkla inceledi, Burcu Tuzluoğlu'ndan bilgi aldı. Tuzluoğlu, bireylerin evlerindeki yaşamlarından başlayarak, dışarıdaki sosyal yaşamlarına kadar her anlarını fotoğrafladığını anlattı. Tuzluoğlu, "Özel bireylerimiz, aldıkları eğitimler sayesinde engelsiz bir yaşam sürebiliyor. Yaşantılarını inceleyip fotoğraf karelerine aktarırken çok mutlu oldum" diye konuştu.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow