hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Belediye Meclisi'nden Germencik'i doğal gaza kavuşturacak karar

  Belediye Meclisinden Germenciki doğal gaza kavuşturacak karar
  expand

  Belediye Meclisi'nden Germencik'i doğal gaza kavuşturacak karar

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burhan CEYHAN / AYDIN, (DHA) - AYDIN'ın Germencik ilçesinde yılın ilk  Belediye Meclisi Toplantısı yeni yılda doğal gaza geçilmesi ve 73'üncü Geleneksel Germencik Deve Güreşi Festivali'ne ödenek ayrılmasına oybirliğiyle karar verildi.
  Germencik Belediye Meclisi ocak ayı toplantısı gerçekleşti. Belediye Meclisinin en önemli konularından birisi olan ve yıllardır geçilemeyen doğal gazın ilçeye kazandırılması ilk gündem maddesi oldu. Oylamada 10 CHP ve 5 MHP'li meclis üyesinin oy birliği ile 2022 yılında ilçe merkezinde doğal gaza geçiş çalışmalarına başlanacağı duyuruldu.
  Belediye Meclisi'nde görüşülerek karara bağlanan bir diğer gündem maddesi ise Germencik Deve Güreşi Festivali'nin yapılması oldu. 9 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan 73'üncü Geleneksel Germencik Deve Güreşi Festivali'ne ödenek ayrılması meclis üyelerinin oy birliğiyle karar verildi. Germencik Belediyesi tarafından ilçede sosyal hayatın canlandırılması ve özellikle gençlere sportif anlamda katkı sunması için Turanlar Mahallesi yolu üzerinde ve Ortaklar Mahallesi'nde yapımı tamamlanmak üzere olan halı saha tesislerinin ücret tarifesi de belirlendi.
  Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, "Yılın ilk meclisini yapmış bulunmaktayız. Bugün alınan ve yıl içinde alınacak tüm kararların ilçemiz ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.


  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow